پروپوزال بررسی تاثیر اختلالات جسمی و روانی بر میزان یادگیری

دسته بندي : علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی
پروپوزال  بررسی تاثیر اختلالات جسمی و روانی بر میزان یادگیری در حجم 14 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:

دسته بندی: علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 2112 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 14

حجم فایل:1,480 کیلوبایت

 قیمت: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
 • راهنمای استفاده:
  پروپوزال  بررسی تاثیر اختلالات جسمی و روانی بر میزان یادگیری در حجم 14 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:


  بیان مسئله

  یادگیری :

  باید بدانیم که در یادگیری موفقیت و شکست نسبی و موقت اند. روزگار به هر حال می گذرد . مهم این است که همۀ تلاش خود را به بهترین وجه صرف زندگی کنید . کمتر دانش آموزی است که درسی را دوست داشته باشد که در آن موفق نبوده است. پیشرفت مناسب در یادگیری مطمئن ترین راه حفظ نگرش مثبت به یک موضوع درسی است. اگر دانش آموزان در ابتدای کار از عهدۀ یک تکلیف یادگیری منطقی و بجا بر نیایند و در عین حال فکر کنند به اندازۀ کافی تلاش کرده اند ، معمولاً احساس آمیخته ای از سردرگمی ، ناکامی و دلسردی در آنها ایجاد می شود . ممکن است این باور در آنها شکل بگیرد که به اندازۀ کافی تلاش کرده اند ولی نتوانسته اند به سطح قابل قبولی از پیشرفت تحصیلی برسند چنین افرادی از لحاظ انگیزش ممکن است در دامنه ای از بی اعتنایی تا احساس بیچارگی جای گیرند.

  هرگونه ارزشیابی از یادگیری که برای دانش آموزان ناخوشایند است و مانعی در راه انگیزه یادگیری آنهاست. برای این دانش آموزان مشکل است که به تلاش خود برای یادگیری ادامه دهند و از برخی درسها بیزار می شوند.

  ملاکهای ارزشیابی یادگیری یادگیری شامل نمره ، اظهار نظر معلم و هر چیز دیگری است که بیانگر قضاوت در مورد یادگیری آنان است.

  ( ریموندج ولادکوفسکی جودیب ج ت : محمود پناهی شهری 1376 صفحه 97-98 )

  لکن رشد مفهوم آن ظاهراً بسیار سریع بوده است. به طوریکه از طریق آمیختگی پیشه های متعدد ، به صورت یک پیشۀ گسترده میان رشته یی جلوه گر شده است. درست به دلیل تداخل پیشه های گوناگون ، تعجب آور نخواهد بود که پاره ایی از مباحث و نوشته های اخیر در مورد آن ، پر از عقاید و اصطلاحات ظاهراً متعارض و ضد و نقیض باشد. ( فریدون رخشان ، اکبر فریار 1379 صفحه 24 )

  اهمیت و ضرورت پژوهش

  یادگیری و پردازش اطلاعات :

  به عنوان یک اظهار نظر کلی ، یادگیری انسان در ارتباط با کسب دانش یا مهارت هاست. ما درباره ی یادگیری چگونگی برقراری ارتباط با دیگران ، خواندن ، به خاطر آوردن و راندن یک اتومبیل صحبت می کنیم . ما پیشداوریها ، هنجارهای اخلاقی و چیزهایی دربارۀ اشیاء یعنی ارتباط بین اشیاء و رویدادها را یاد می گیریم.

  به علاوه می دانیم که تفاوت های فردی زیادی در توانایی یادگیری و استدلال وجود دارد. ( ادوین ف آشمن رابرت ن . ف . کانون ت : دکتر حسن توزند جانی دکتر حمید نجات دکتر بهمن اکبری 1383 صفحه 4 ) • محتوای فایل دانلودی:
  پروپوزال بررسی تاثیر اختلالات جسمی و روانی بر میزان یادگیری در حجم 14 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش