مبانی نظری و پیشینه تحقیق سود و مدیریت سود (فصل 2)

دسته بندي : مبانی نظری
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سود و مدیریت سود (فصل دوم) در 25 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

مدیریت سود

       مدیریت سود به عنوان فرآیند برداشتن گام های آگاهانه در محدوده اصول پذیرفته شده حسابداری جهت آوردن سودگزارش شده به سطح مورد انتظار تعریف می گردد .هنگامی که در روابط و معاملات تجاری یک طرف معامله نسبت به طرف مقابل اطلاعات بیشتری دارد اصطلاحاً پدیده عدم متقابل و اطلاعات وجود دارد. اگرچه استانداردهای حسابداری و فعالیت حسابرسان در جهت جلوگیری از فرصت طلبی مدیران است اما عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیران و سایر افراد برون سازمان باعث می شود تا مدیران در تنظیم و تهیه گزارش اطلاعات حسابداری از اعمال نظر شخصی استفاده کرده و گزارشها را در جهت منافع شخصی خود تهیه کنند. مدیریت سود فعالیتی است که طی آن مدیران برای گمراه کردن ذینفعان درمورد نتایج مالی عملیات شرکت و یا برای تأثیر گذاشتن بر نتایج قراردادها از اعمال نظر شخصی شان استفاده می کنند(هیلی و والن ،1998).
     در اواخر دهه 1920رایج شدن صورت سود و زیان همراه با فشارهای قابل ملاحظه از سوی افراد خارج از حرفه حسابداری و نیز عدم رضایت دست اندرکاران حرفه ای ودانشگاهیان از روشهای جاری، تغییرات نهادی مهمی را درتفکر و تئوری حسابداری بوجود آورد. از مهمترین این تغییرات، تاکید و توجه بیشتر به صورت سود و زیان می باشد که قبلا معطوف به ترازنامه بود و این موضوع سبب گردید تا مقوله ای به نام مدیریت سود متولد و مطرح گردد.
     رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آرتور لویت   توجه عمومی به مدیریت سود بصورت جدی از 1998یعنی زمان ارائه سخنرانی در مرکز قانون و تجارت دانشگاه نیویورک آغاز شد .از آن زمان به بعد، مدیریت سود به طور فزآینده ای (بازی ارقام) تحت عنوان، گزارشات سود نشان دهنده مورد توجه قانون گذاران بوده است. لویت، مدیریت سود را بعنوان رویه هایی تعریف نمود که اما این توصیف از مدیریت سود نمی تواند تفاوت بین سود مدیریت شده در  خواسته های و آمال جریان مدیریت و نه عملکرد واقعی شرکت است عادی فعالیت تجاری و سود مدیریت شده به نحو متقلبانه و برای فریفتن جامعه مالی را نشان دهد. روش های متعددی وجود دارد که کمک می کند یک شرکت به اهداف مالی خود برسد.گستردگی این روش ها از رویه های تجاری مناسب در یک طرف قضیه تا گزارشگری مالی متقلبانه در طرف دیگر قضیه است.
      در اواخر دهه 1920رایج شدن صورت سود و زیان همراه با فشارهای قابل ملاحظه از سوی افراد خارج از حرفه حسابداری و نیز عدم رضایت دست اندرکاران حرفه ای ودانشگاهیان از روشهای جاری، تغییرات نهادی مهمی را درتفکر و تئوری حسابداری بوجود آورد. از مهمترین این تغییرات، تاکید و توجه بیشتر به صورت سود و زیان می باشد که قبلا معطوف به ترازنامه بود و این موضوع سبب گردید تا مقوله ای به نام مدیریت سود متولد و مطرح گردد.
__________________
  -Healy&Wahlen
  -Arthur levitt

تعریف مدیریت سود
      مدیریت سود فرآیند برداشتن گام های آگاهانه در محدوده اصول پذیرفته شده حسابداری برای آوردن سودگزارش شده به سطح مورد انتظار است. مفهوم مدیریت سود از زوایای مختلفی مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است و هر یک تعاریف مختلفی ارائه نموده اند. در فرهنگ حسابداری کهلر، هر شیوه ای را هموارسازی سود می نامند که به منظور حذف بی نظمی داده ها طراحی شده است، مانند: نوسان های غیرمعمول در یک منحنی که ممکن است در نتیجه شرایط غیرمستمر عملیاتی باشد(سلامی و رحیمیان،1390).
    رسوائیهای اخیرشرکت های انرون  و ورلدکام  و شرکت های دیگر این تصور عمومی را به وجود آورده است که مدیریت سود به صورت فرصت طلبانه توسط مدیران شرکت ها برای منافع شخصی آنها انجام می شود نه منافع سهامداران. این تصور عمومی منفی در مورد مدیریت سود را این واقعیت تقویت می کند که تدوین کنندگان قوانین و مقررات به تازگی قوانینی برای مبارزه با مدیریت سود تدوین کرده اند. به عنوان مثال قانون ساربینز آکسلی  که اعضای هیأت مدیره را ملزم به داشتن تخصص مالی می کند، نتیجه تلاش مستمر کنگره ایالات متحده برای کاهش مدیریت سود است. حتی نزد رهنمودهای جدیدی صادر نموده است که شرکتهای پذیرفته شده خود را به داشتن اعضای کمیته های حسابرسی با تخصص مالی ملزم می کند. بنابراین به نظر می رسد ماهیت فرصت طلبانه مدیریت سود موضوع آشکاری می باشد.
___________________
Enron
World com
Sarbynz Excel

پیشینه پژوهش
     اسکینر و دچاو (2000)استدلال می کنند که مدیریت سود می تواند از انتخابهای حسابداری جعلی به وجود اید که این انتخابها گزارش های تهاجمی هستند که بااستفاده از اختیارات حسابداری قابل قبول هستند .شناخت هر دو شکل از مدیریت سود ذر ارزیابی ارزش شرکت برای سهامداران مهم است.
بینش و وارگر (2002)تاثیر مدیریت سود را بر پایداری سود بررسی کردند این محققان در یافتند که تعهد های سود در زمانی که مدیریت سود افزایشی (کاهشی)است و مدیران اقدام به خرید یا فروش سهام کرده اند سود از پایداری کمتری برخورداست. همچنین قیمت گذاری مقادیر تعهدی به صورت نادرست انجام می شود واین قیمت گذاری نادرست رامی توان به مدیریت سود افزایشی منتسب کرد.
___________________
- Dechow,Skinner
- Beneish , Warger

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه تحقیق سود و مدیریت سود (فصل 2) به صورت زیر می باشد:
2-1-مقدمه     
  2-2- مبانی نظری تحقیق     
2-2-1-مرور بر ادبیات سود و مدیریت سود     
 2-2-1-1-تئوری سود        
2-2-1-2-مکاتب سود      
2-2-1-3- مدیریت سود      
2-2-1-4- تعریف مدیریت سود     
2-2-1-5- انواع مدیریت سود                                                                
2-2-1-6- انگیزه های مدیریت سود  
2-2-1-7- الگوهای مرتبط با مدیریت سود   
2-2-1-8- نظریه های علمی مرتبط با مدیریت سود     
2-2-1-9- فرضیه های حاکم بر مدیریت سود     
2-2-1-10-  اقلام تعهدی     
2-2-1-11- عوامل موثر بر نوع مدیریت سود     
2-2-1-1-12- هموارسازی سود     
2-2-1-1-12-1- انگیزه های هموارسازی سود      
2-2-1-13- ویژگی های شرکت ها     
2-2-1-13-1- گروه صنعت      
2-2-1-13-2- اندازه شرکت      
2-2-1-13-3- سودآوری     
2-2-1-13-4- دارایی های وثیقه ای      
2-2-1-13-5- فرصت های رشد      
2-3- پیشینه تحقیق     
2-3-1- تحقیقات انجام شده در خارج     
2-3-2- تحقیقات انجام شده در ایران     
2-4- خلاصه فصل        
منابع

 
 
 

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 3337 مشاهده

کد فایل:10621

انتشار در:۱۳۹۶/۴/۳۰

حجم فایل ها:90


اشتراک گذاری:
 قیمت: 34,900 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط