مبانی نظری و پیشینه پژوهشی روش های سرمایه گذاری خارجی (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهشی روش های سرمایه گذاری خارجی (فصل دوم) در 54 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

 

مقدمه
سرمایه گذاری خارجی یکی از مهم ترین شیوه های تأمین مالی خارجی به روش غیر استقراضی است که بر خلاف روش قرضی تأمین مالی خارجی که در تزار پرداخت های کشور میزبان به عنوان بدهی محسوب می شود، به عنوان منابع سرمایه گذاری تلقی می گردد. بدین جهت است که امروزه بسیاری از کشورهای در حال توسعه، سرمایه گذاری خارجی را به عنوان یکی از منابع مهم در توسعه ی اقتصادی شان در نظر گرفته و بسیاری از طرح های اقتصادی خود را با بهره گیری از این روش تأمین مالی خارجی به مرحله اجرا در می آورند (ذوالقدر،1388). کشورهایی مانند چین، هند، کره جنوبی، سنگاپور، ترکیه و مالزی، اقتصاد داخلی خود را به گونه ای به اقتصاد بین المللی پیوند زده اند که دور از هرگونه آسیب جدی و با بیشترین بهره گیری از منابع مالی، بانکی و اعتبارات خارجی و بین المللی، رشد و توسعه اقتصادی خود را شتاب بخشیده و در زمانی اندک، به سطح دلخواهی از پیشرفت و توسعه اقتصادی رسیده اند (رضایی، 1391). طی دو دهه گذشته، تعداد زیادی از شرکت ها استراتژی جهانی را برای کسب مزایای رقابتی در پیش گرفته اند. هر چند برخی از صنایع بیشتر از جهانی شدن نسبت به سایر صنایع منتفع می شوند و برخی کشورها دارای مزایای رقابتی نسبت به سایر ملل در کشورهای دیگر هستند. به منظور تدوین یک استراتژی جهانی موفق، شناسایی و درک روش های سرمایه گذاری خارجی ملزم به نظر می رسد. در واقع بخش عمده ای از یک استراتژی جهانی روشی است که شرکت هنگام سرمایه گذاری در سایر کشورها باید انتخاب کند. به همین جهت در این فصل سعی می شود تا انواع روش های سرمایه گذاری به طور تفصیلی بیان شوند.

 

روش های سرمایه گذاری خارجی
امروزه، رقابتی سنگین برای به چنگ آوردن هرچه بیشتر سرمایه های خارجی در میان کشورهای رو به توسعه و حتّی کشورهای توسعه یافته در کار است و پیروزی در این زمینه، در گرو به کارگیری سازوکارهای ویژه است. بدون آشنایی با این سازوکارها، نمی توان از این سرمایه های بزرگ و اثرگذار در توسعه هرچه بهتر و بیشتر اقتصادی بهره مند شد. سرمایه گذاری خارجی عبارت است از به کار گیری سرمایه های خارجی در یک بنگاه اقتصادی جدید یا موجود پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری. از آنجا که منابع داخلی و سایر شیوه های سرمایه گذاری از منابع داخلی در اکثر کشورهای در حال توسعه محدود است، بنابراین منابع مالی خارجی بهترین گزینه برای تأمین وجوه مورد نیاز برای تولید و سرمایه گذاری است. شیوه های تأمین مالی خارجی، غالباً به دو روش استقراضی و غیر استقراضی انجام می گیرد. در روش استقراضی تأمین مالی خارجی، طرف خارجی (مؤسسات مالی بین المللی) بدون پذیرش هیچ گونه ریسکی و صرفاً با اخذ تضمین های مناسب از دولت اقدام به تأمین سرمایه نموده و تمامی ریسک های مذکور از سوی کشور سرمایه پذیر تقبل می شود. روش های تأمین مالی غیر استقراضی خارجی، نیز نوعی سرمایه گذاری خارجی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأمین کننده منابع مالی با قبول ریسک ناشی از به کارگیری منابع مالی خود در فعالیت یا طرح های موردنظر کشور میزبان، انتظار برگشت اصل و سود منابع سرمایه گذاری شده را از عملکرد اقتصادی فعالیت یا طرح مورد سرمایه گذاری دارد (سلامی، رمضانی، صدیقی گاریز و جمالی، 1390). در این تحقیق، روش های غیراستقراضی تأمین مالی خارجی که به عنوان روش های سرمایه گذاری خارجی مطرح می باشند، بررسی خواهند شد.

 

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه پژوهشی روش های سرمایه گذاری خارجی (فصل دوم) به صورت زیر می باشد:

 1ـ2 مقدمه                           
2ـ2 روش های سرمایه گذاری خارجی                      
   1ـ2ـ2 طبقه بندی روش های سرمایه گذاری خارجی                
   2ـ2ـ2 روش های سرمایه گذاری خارجی در این مطالعه                
3ـ2 عوامل مؤثر بر انتخاب روش های سرمایه گذاری                 
   1ـ3ـ2 معیارهای مهم انتخاب روش سرمایه گذاری خارجی در صنعت بالگرد          
4ـ2 ادبیات مربوط به انتخاب روش مناسب                    
   1ـ4ـ2 مطالعه ی اگروال و راماسوامی (2199)                   
   2ـ4ـ2 مطالعه ی ایندانون (2000)                   
   3ـ4ـ2 مطالعه ی الانگو و سامهاریا (2004)                   
   4ـ4ـ2 مطالعه ی الانگو  (2005)                       
   5ـ4ـ2 مطالعه ی میر و همکاران (0920)                  
   6ـ4ـ2 مطالعه ی گراند و تکزیرا (2011)                   
   7ـ4ـ2 مطالعه هنگ کنگ و وی هانگ (2013)                 
   8ـ4ـ2 مطالعه ی ام ویتی (2013)                    
5ـ2 نیازمندی ها و پروژه های صنعت بالگرد                 
   1ـ5ـ2 نیازمندی های کشور به خدمات بالگردی                
   2ـ5ـ2 پروژه های سرمایه گذاری خارجی در حوزه بالگردهای تجاری ایران        
6ـ2 جمع بندی                             
منابع

 

 

توجه:هدف ما در سایت نگین فایل کمک به دانشجویان و دانش پژوهان عزیز برای بالا بردن سطح بار علمی آنها می باشد پس لطفا نگران نباشید و با اطمینان خاطر اقدام به خرید بفرمایید.

 


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2525 مشاهده

کد فایل:14813

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۱۴

حجم فایل ها:361


اشتراک گذاری:
 قیمت: 30,800 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط