ادبیات نظری و سوابق تحقیق صنعت بیمه تاریخچه وپیداش آن (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود ادبیات نظری و سوابق تحقیق صنعت بیمه تاریخچه وپیداش آن (فصل دوم) در 34 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

تعریف کلی بیمه
بیمه در لغت به معنای ایمن داشتن جان ومال از خطرات احتمالی است، و به نظر می رسد از واژة " بیم " مشتق شده باشد. اما قانون بیمة ایران مصوب اردیبهشت ماه سال 1316 ه. ش، بیمه را چنین تعریف می کند:
" بیمه عقدی است که به موجب آن یک طرف تعهد می کند در ازای پرداخت وجه و یا وجوهی از طرف دیگر، در صورت وقوع ویا بروز حادثه، خسارت وارد بر او را جبران نموده یا وجه معینی بپردازد. متعهد را بیمه گر و تعهد را بیمه گذار و وجهی را که بیمه گذار به بیمه گر می پردازد، حق بیمه وآنچه را که بیمه می شود موضوع بیمه می نامند. ) زاهدی، 1378)
بنابراین به طور کلی می توان گفت بیمه اشخاصی را که متحمل لطمه، زیان یا حادثه ناخواسته شده اند، را قادر می سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبران کنند. خسارت هایی که به این قبیل افراد پرداخت می‎گردد از پول هایی تأمین می شود که گروه مشتریان برای خرید بیمه می پردازند و با پرداخت آن، در جبران خسارت هم دیگر مشارکت می کنند. به بیان دیگر همه آن ها که بیمه می خرند با مشارکت در سرمایه ای که متعلق به همة خریداران بیمه است، در جبران خسارت و زیان های هریک از افراد زیان دیده شریک وسهیم می شوند.
یک اشکال در تعریف فوق این است که شامل همه نوع بیمه نمی شود از جمله یک نوع بیمه عمر وجود دارد که در آن بیمه، وقتی ملزم به پرداخت وجه است که بیمه شده تا انقضای مدت معینی در قید حیات باشد، انقضای مدت مقرر در بیمه نامه را تحقق خطر و وقوع حادثه نمی توان تلقی کرد. مع هذا بهتر است برای تکمیل تعریف فوق پس از عبارت وقوع یا بروز حادثه عبارت ( یا رسیدن موعدی ) را اضافه نماییم. )امانی ظفرقندی، 1383(

قسمتی از پیشینه تحقیق:
آقای رضا اکبرزاده در مقاله خود تحت عنوان " خصوصی سازی در صنعت بیمه ؛ فرصت ها و تهدیدها " ابتدا پیشینه ای از خصوصی سازی را ارائه می کند، و بعد به بیان تعاریف مختلف از خصوصی سازی می پردازد. وی همچنین مهم ترین فرصت های خصوصی سازی را :
1-    کاهش حجم فعالیت دولت  2- سرمایه گذاری بهینه توسط دولت  3- استفاده از سرمایه های بالقوه 4- افزایش رقـابت  5- افزایش کـارایی  6- مـقررات زدایی  7- شـفافیت اطلاعـات  8- رضایت شغـلی کارکنان  , بیان می کند.


فهرست مطالب مبانی نظری و سوابق مدیریت تعارض (فصل دوم) به شرح زیر میباشد:
صنعت بیمه
تعریف کلی بیمه
2-3 ) تاریخچة پیدایش بیمه
2-4 ) جریان ظهور وگسترش بیمه در ایران
2-4-1 ) از آغاز تا پیروزی انقلاب اسلامی
2-4-2 ) بعد از پیروزی انقلاب تا سال 1390 ه. ش
2-5 ) انواع بیمه در صنعت بیمة ایران
1)    بیمه اشخاص :
2)    بیمه های اموال :
3)    بیمه های اتومبیل :
4)    بیمه های مسئولیت :
5)    بیمه های مهندسی :
6)    بیمه باربری :
7)    سایر انواع بیمه های غیر زندگی :
2-6 ) جایگاه مؤسسات بیمه در بازار مالی کشور
2-7 ) شاخص های بیمه و ارزیابی شاخص ها در کشورهای دیگر و مقایسه با ایران
2-7-1) سال های 1367 الی 1376 ه. ش
 2-7-2) سال های 1380 الی 1390 ه. ش
2-17) سابقه تحقیق
منابع و مأخذ

 

 

 

 

 


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2254 مشاهده

کد فایل:16521

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۷

حجم فایل ها:143


اشتراک گذاری:
 قیمت: 32,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط