مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه ها و مفاهیم انعطاف پذیری استراتژیک (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق انعطاف پذیری استراتژیک(فصل دوم) در 22 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

انعطاف پذیری استراتژیک ؛ شناخت مدیریتی
انعطاف پذیری استراتژیک به عنوان مجموعه ای از قابلیت هاست که شرکت ها را قادر به تغییرمی کند. این توانایی به شکت ها فرصت مقابله و رویارویی باتغییرات محیطی را می دهند و همچنین آنهارا قادر به هدایت تغییرات دربازار های رقابتی بسیار بزرگ یا همان هایپرمارکت ها می کند.  Matanda,2009)) درحالیکه برخی از مطالعات تجربی اخیر به بررسی پیامد های حاصل از انعطاف پذیری استراتژیک  پرداختند. و دراین بین رابطه مثبتی بین انعطاف پذیری استراتژیک وعملکرد شرکت ها بیان داشت و زمانی اتفاق می-افتد که شرکت ها در حال حرکت بسوی  صنایع درحال رشد بوده و یا بایستی با شوک های محیطی روبروشوند  . Khanna T, 2005))  موارد پیشین راجع به انعطاف پذیری استرتژیک در متون تحقیقاتی زیادی یاد شده اند اما بیشتر از لحاظ تئوری گسترش یافته و اجماع کمی بر روی مفهوم سازی در این بین به چشم می خورد. در حالیکه مباحث پیشین در این باره بیشتر راجع به شناخت مدیریتی ، منابع شرکت و اختیارات استراتژیک می باشند و در این بین هیچ مدل مفهومی توسعه نیافته و در ارتباط  با این اجزا تست  ومورد ارزیابی واقع نشده اند . از اینرو اهمیت نسبی فرمولاسیون اختیارات استراتژیک برای توسعه و ارتقا انعطاف پذیری استراتژیک  بسیار مهم قلمداد می گردد ولی شواهد تجربی حمایت کننده از این بحث دردسترس نیستند. عدم وجود اجماع برروی مفهوم سازی با یافته های تحقیقاتی راجع به انعطاف پذیری استراتژیک در تضاد می باشد. و همچنین برای مدیرانی که بدنبال درک صحیحی از مضوع می باشند ، مفید نمی باشد . بنابراین توسعه نظریه در ارتباط با شناخت مدیریتی، منابع شرکتی و اختیارات  استراتژیک رابطه آنها با انعطاف پذیری استراتژیک مهم و حیاتی است تا منجر به شناخت چگونگی رفتار شرکت ها در زیر سایه تلاطمات محیطی گردد. (Christensen, 2007) کاملا واضح می باشد که توسعه مفهومی از لحاظ نظری در این حوزه منجر به ایجاد نتایج غیرقاطع می گردد. نویسندگانی مانند کومبه و گرینلی 2004 و نادکارینی و نارایانان 2007 به اهمیت شناخت مدیریت در شکل باورها یا طرحواره های استراتژیک اشاره کرده اند و اینچنین عنوان شده است که مدیران از طرحواره استراتژیک برای تصمیم گیری استفاده می کنند . همانطور که طبق گقته پیشینیان راجع به انعطاف پذیری استراتژیک استناد می گردد ،  الگوهای استراتژیک همانند لنزهایی هستند که مبتنی بر باورها و دانش پیشین می-باشند که از طریق آن تصمیم گیرندگان در حوزه استراتژی به تفسیر داده ها می پردازند. از اینرو  الگوهای استراتژیک اینچنین پنداشته می شود که بر روی بازشناسایی تغییرات و همچنین انعطاف پذیری استراتژیک و رفتار منعطف متعاقب تاثیرگذار می باشند .( Nadkarni and Narayanan, 2007) بطور مشابه  ساینی و جانسون (2005)  بر روی آموزش مدیریت و دانش ضمنی به عنوان پیشینه محتمل انعطاف پذیری استراتژیک بحث کردند همچنین این موارد به عنوان زیربنای طرحواره قلمداد شدند.  بنابراین شناخت مدیریت، ازاهمیت بالایی درمطالعات تجربی برخوردار بودند : به ویژه دانش و باور های مدیران درباره چگونگی نیل به عواقب عملکرد. نتیجتا، طرحواره های استراتژیک به عنوان باورهایی درباره استراتژی هایی برای رسیدن به اهداف مورد نظر مورد ارزیابی قرار گرفتند .


قسمتی از پیشینه پژوهش:
مقاله ای با عنوان تبیین تاثیر ویژگی های بنگاه و تحقیقات بازار بر عملکرد : شرکت های صادر کننده ایران توسط علی اشرف احمدیان در سال 1389 در پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک ارائه شده است . تحقیقات بازار در موفقیت شرکت ها برای حضور در بازارهای خارجی نقش کلیدی ایفا می کند شرکت ها با استفاده از مطالعات بازار ریسک وعدم اطمینان ورود به بازارهای خارجی را به حداقل رسانده و از این راه به یک مزیت رقابتی پایدار دست می یابند. این پژوهش درصدد است عوامل موثر بر کوشش های شرکت ها در امر تحقیقات بازار را شناسایی کند و ضمن بررسی رابطه متغیرهایی چون اندازه، نوع صنعت و عوامل راهبردی بر تحقیقات بازار نحوه تاثیرآن برعملکردصادراتی شرکت ها مطالعه شود باتوجه به ماهیت پژوهش روش تحقیق توصیفی و از بعد نحوه گردآوری داده ها از نوع پیمایشی است برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه استفاده شده است نمونه گیری به روش تصادفی طبقه بندی شده انجام گرفت و تعداد 152 شرکت صادرکننده از استان های تهران، خراسان رضوی، اذربایجان شرقی و استان مرکزی به عنوان حجم نمونه انتخاب گردید. نتایج پژوهش نشان می دهد تحقیقات بازار بر عملکرد صادراتی شرکت های صادرکننده موثر است.


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
انعطاف پذیری استراتژیک
انعطاف پذیری استراتژیک ؛ شناخت مدیریتی
1.2    انعطاف پذیری استراتژیک
2.2    انعطاف پذیری و شرکت بین المللی
3.2    خروج از رقابت در صادرات
4.2    انعطاف پذیری استراتژیک و شبکه اجتماعی
5.2    گونه شناسی انعطاف پذیری استراتژیک
6.2    بسوی انعطاف پذیری در مدیریت صادرات
7.2    توسعه بازار صادرات
8.2    پیشینه تحقیق
1.15.2       تحقیقات داخلی
2.15.2 تحقیقات خارجی
منابع فارسی :
منابع انگلیسی :

 


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2315 مشاهده

کد فایل:16567

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۷

حجم فایل ها:40


اشتراک گذاری:
 قیمت: 31,900 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط