مبانی نظری و پیشینه پژوهش پاسخ رفتاری به تبلیغات اینترنتی (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش پاسخ رفتاری به تبلیغات اینترنتی (فصل دوم) در 37 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

پاسخ رفتاری به تبلیغات اینترنتی
برخلاف تبلیغات در رسانه های سنتی، تبلیغات اینترنتی دارای دامنه وسیعی از انواع متنوع تبلیغات، بر حسب محتوا  (مانند تجاری، آموزشی)، شکل  (مانند مکان نمایش، اندازه، رنگ) و رفتار (مانند نحوه نمایش تبلیغات، زمان بندی نمایش تبلیغات) می باشد. در حال حاضر تبلیغات اینترنتی تبدیل به یکی از مهم ترین اجزا طراحی وب سایت ها شده است. واقعیت این است که محیط های اینترنتی مانند وب سایت ها با تبلیغات اینترنتی، تاثیر قابل توجهی بر پاسخ های شناختی، احساسی و رفتاری دارند (دایلی ، 2004؛ اروگلو و همکاران ، 2001).
سه نوع مختلف از پاسخ های مصرف کنندگان (شناختی، احساسی و رفتاری) به محرک های محیط آنلاین، شناسایی شده است (کیم و همکاران، 2012). در مقایسه با پاسخ های رفتاری، پاسخ های شناختی و احساسی غالبا در مدت زمان کوتاهی بعد از در معرض قرار داشتن  کاربر با محیط اینترنتی رخ می دهد و می تواند به سادگی بر پاسخ های رفتاری اثر بگذارد. پاسخ های رفتاری به مجموعه فعالیت-هایی مربوط می گردد که کاربران در طول و یا بعد از روابط متقابلشان با محیط خارجی از خود بروز می دهند (تنگ و همکاران، 2011).
درک پاسخ رفتاری مصرف کنندگان بسیار حائز اهمیت است، چون پاسخ رفتاری نقش قابل توجهی را در رفتارهای خرید مصرف کنندگان ایفا می کند (انورمیر، 2012). انتظار می رود که نگرش مثبت مصرف کنندگان به تبلیغات، به یادآوری برند نشان داده شده در تبلیغات کمک نموده و بر قصدهای رفتاری مصرف کنندگان تاثیر بگذارد (مهتا، 2000).
پاسخ رفتاری در این پژوهش از دو متغیر تشکیل شده است: 1) تعداد دفعاتی که یک کاربر، بر تبلیغات کلیک می نماید و 2) تعداد دفعات خرید محصولات و برندهای نشان داده شده در تبلیغات توسط کاربر (انورمیر، 2012). علت انتخاب این دو متغیر در این تحقیق بدین دلیل است: 1) کلیک تبلیغات  به صورت گسترده ای به عنوان یک شاخص مهم پاسخ های رفتاری مصرف کنندگان نسبت به تبلیغات اینترنتی مطرح می گردد. 2)خرید اینترنتی  به صورت گسترده ای در تحقیقات مرسوم تبلیغات، به عنوان ابزاری برای اندازه-گیری اثربخشی تبلیغات به کار می رود (وانگ و همکاران، 2010).


قسمتی از پیشینه پژوهش:
    تحقیقی توسط شبیری (1390) با عنوان بررسی تاثیر باورها و نگرش نسبت به تبلیغات تجاری اینترنتی بر رفتار مصرف کنندگان انجام پذیرفت. هدف از این پژوهش بررسی روابط بین باورها، نگرشها نسبت به تبلیغات تجاری اینترنتی و پاسخ رفتاری مصرف کنندگان بود. یافته ها نشان داد که از بین پنج عامل باور تأثیرگذار بر نگرش نسبت به تبلیغات تجاری اینترنتی، دو عامل سرگرم کننده بودن و اقتصادی بودن با اثرگذاری مثبت و انحراف ارزشها با اثرگذاری منفی، به عنوان یک محرک نگرش نسبت به تبلیغات اینترنتی به حساب آمد که متعاقباً به عنوان محرک تکرار خرید اینترنتی نیز تعیین گردید و دو عامل دیگر باور، اطلاعات دهنده بودن و قابل باور بودن تأثیر بسیار ناچیزی در ایجاد نگرش مثبت و خریدهای مکرر اینترنتی داشتند.


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
پاسخ رفتاری به تبلیغات اینترنتی
2-7-1-    کلیک تبلیغات
2-7-2-     خرید اینترنتی
2-8- جامعه مجازی
2-9-    مروری بر مطالعات صورت گرفته
2-9-1-    پژوهش‏های خارجی
2-9-2-     پژوهش‏های داخلی
منابع فارسی
ب) منابع لاتین

 


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 3198 مشاهده

کد فایل:16582

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۷

حجم فایل ها:39


اشتراک گذاری:
 قیمت: 29,900 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط