چارچوب نظری و پیشینه پژوهشی تعهد سازمانی (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی (فصل دوم) در 43 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.


مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

تعهد سازمانی
”کارکنان ارزشمندترین دارایی ما هستند“این ادعا بارها و بارها توسط مدیران و رهبران مطرح شده است، برای اثربخش تر کردن کارکنان بایستی تدابیری انجام شود، زیرا اکثر مواقع در سازمانها همواره فاصله و شکافی بین آنچه می دانیم و آنچه انجام می دهیم (رفتار می کنیم) وجود دارد و برای از بین بردن و یا کاهش این شکاف توجه به مهارت-ها و نگرش های کارکنان، مدل های ذهنی آنها، نظام ارزیابی عملکرد و پاداش سازمان و بالاخره فرهنگ و ارزش های افراد الزامی است. تمامی این موضوعات مربوط به حوزه منابع انسانی می باشد. (ابوالعلایی، 1385: 112)تعهد به عنوان یکی از نگرش های کارکنان (مجیدی،1376: 32)، مولد دارائیهای نامشهودی است، و به تعبیری می توان آن را یک هدف (نه یک وسیله)، تلقی کرد، کارکنانی که تعهد بیشتری دارند موفقیتهای حرفه‌ای بیشتری دارند (Poon,2004:375).سازمانی که سطوح بالاتری از تعهد کارکنان را دارد در مقایسه با سازمانی که دارای سطوح پایین تری از تعهد است، کارکنان بیشتر به هم کمک می کنند، خوشحال-ترند، در زمان آمدن به شرکت هیجان و اشتیاق بیشتری دارند، تشریک مساعی بیشتری می کنند و با هم رفیق ترند. در کنار این نتیجه و محصول مثبت اجتماعی، تعهد مدیران ابزاری برای نیل به مقاصد مهم دیگر نیز به شمار می‌رود. (ابوالعلایی، 1385: 79)راه‌ های زیادی برای افزایش تعهد وجود دارد، اگر مدیر سازمان به سلامت سازمان تحت مدیریتش توجه خاصی داشته باشد این توجه باعث می شود که کارمندان متعهدتر و وظیفه شناستر باشند، سازمان سالم جایی است که افراد دوست دارند به محل کارشان بیایند و به اینکه در این محل کار کنند، افتخار می کنند.
    سلامت سازمانی در تبیین یکی از متغیرهای مهم در زندگی سازمانییعنی تعهد نقش بسزایی را ایفا می نماید. پویایی های سازمان سالم نشان گر مبادله منصفانه بین سازمان و اعضای آن است. آن چنان که هوی، تارتر و کاتکمپ (2000) از بارنارد نقل می کنند، اعتبار سازمان ها بستگی به تمایل افراد به صرف انرژی و توان خویش در یک نظام همیاری دارد. تعهد شاخصی از تعادل میان رضایت کسب شده و فداکاری هزینه شده است (علاقه بند، 1378، 17).
در پژوهش حاضر  سوال اصلیعبارت است از اینکه آیا رابطه معناداری بین هر یک از مولفه های سلامت سازمانی با تعهد مدیران وجود دارد؟

تعاریف تعهد
تعهد کارکنان از جمله مفاهیم مهم رفتار سازمانی است ( مولایی،1385: 1). تئوری تقابل زیر بنای تئوری تعهد است، یعنی وقتی که شخصی با شخص دیگری به طور مطلوبی رفتار کند متقابلا رفتار مطلوبی به طور همزمان دریافت می کند.((Biggs&etl, 2006:131


قسمتی از پیشینه تحقیق::
در مطالعه ای سویی و همکاران (1994)رابطه ی ادراک معلمان از سلامت مدرسه و ویژگیهای فردی معلمان باتعهد سازمانی آن را بررسی کردند . براساس یافته های این پژوهش،وضعیت سلامت مدرسه،تعهدسازمانی معلمان راپیش بینی می کندوپنج بعدتأکیدعلمی،ملاحظه گری،یگانگی نهادی،روحیه ونفوذ مدیرازمیان ابعادهفتگانه ی سلامت سازمانی متغیرهایپیش بین تعهدسازمانی هستند . به ویژه،سه بعد ملاحظه ی مدیر،تأکید علمی وی گانگی نهادی قدرت بالائی درپیش بینی تعهد سازمانی معلمان دارند . یافته هانشان داد، در صورتیکه مدرسه به عنوان واحد تحلیل انتخاب شود،شاخص کلی سلامت سازمانی (اندازه ی حاصل ازهمه ی ابعادسلامت سازمانی) میتواند ابزار عملی وقوی تشخیصی جهت مطالعه کیفیت زندگی مدرسه ای باشد.


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

تعهد سازمانی
تعاریف تعهد
ایجاد و تقویت تعهد
ویژگیهای کارکنان متعهد
تعهد سازمانی
: دلایل توجه به تعهدسازمانی
تعهد سازمانی مفهوم یک بعدی یا چندبعدی؟
الگوهای چندبعدی
مدل اریلی وچتمن
مدل می یر و آلن:
مدل آنجل و پری :
مدل مایر و شورمن:
مدل پنلی و گولدیک:
تعریف دیوید اولریچ:
ابعاد تعهد سازمانی
الف- وابستگی عاطفی
ب-درک هزینه ها
ج-احساس تکلیف
مطالعات در زمینه عوامل موثر بر تعهد سازمانی
تعهد عاطفی
مطالعه استیرز و همکاران (1987)
مطالعه مودی و همکاران
1- ویژگیهای شخصی
2- ویژگیهای مبتنی بر نقش
3-ویژگیهای ساختاری
4-تجربیات کاری
5- رضایت شغلی
 تعهد مستمر
مطالعات ”آلن و می یر“
تعهد تکلیفی یا هنجاری
پیشینه تحقیقات
پیشینه تحقیقات سلامت سازمانی
پیشینه تحقیقات تعهد کارکنان و تعهد سازمانی
پیشینه تحقیقات درزمینه رابطه بین سلامت سازمانی وتعهد کارکنان
منابع فارسی
منابع لاتین

 

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2212 مشاهده

کد فایل:16592

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۷

حجم فایل ها:41


اشتراک گذاری:
 قیمت: 32,200 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط