ادبیات نظری و پیشینه تحقیق بهره وری و تقسیم سود (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تحقیق بهره وری و تقسیم سود (فصل دوم) در 50  صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:


 مقدمه
چارچوب کلی این پژوهش از دو قسمت مبانی نظری و پیشینه تحقیق تشکیل می شود. که مبانی نظری خود نیز دو بخش بهره وری و تقسیم سود را شامل می شود. که بهره وری شامل تعاریف بهره وری، اهمیت بهره وری، سطوح بهره وری، چرخه مدیریت بهبود بهره وری، روش ها و شاخص های بهره وری می باشد. همچنین تقسیم سود نیز شامل سیاست تقسیم سود، اهداف سیاست تقسیم سود، روش های تقسیم سود، محدودیت ها و عوامل کنترل کننده مؤثر بر سیاست تقسیم سود می باشد. پیشینه تحقیق به دو قسمت فارسی و لاتین می پردازد.

بهره وری و تعاریف آن
بهره وری معادل واژه ی (P)  است که به‌عنوان یک واژه ی انگلیسی به معنای قدرت تولید و باروری است. بهره وری در ادبیات اقتصادی از سابقه ی دیرینه ای برخوردار است.
این واژه برای اولین بار در نوشته ها و عقاید اندیشمندان اقتصادی مکتب مرکانتلیست ها (سوداگران) مطرح شد و سپس در مکاتبی مانند، فیزیوکرات ها و کلاسیک ها به آن اشاره شده است. برای مثال مرکانتلیست ها کار تجارت و کار در معدن را مولد می دانستند و معتقد بودند این نوع مشاغل، نسبت به دیگر مشاغل موجود در جامعه دارای بهره وری و مولدیت بیشتری در تولید ثروت ملی و افزایش آن داشته اند و یا فیزیوکرات ها معتقد بودند که کار کشاورزی مولد ثروت است و بهره وری قدرت تولید کشاورزی را حائز اهمیت می شمردند (تقی نژاد عمران، وحید، 1391).

تقسیم سود
سود ازجمله مفاهیم با اهمیت حسابداری و مالی است که موجب با اهمیت شدن سیاست تقسیم سود در مدیریت مالی می‌گردد. تقسیم سود، ازجمله استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت شرکت ها است که آثار آن در هر سال مالی در مجامع عمومی شرکت آشکار می‌گردد و بر پایه آن عملکرد شرکت ارزیابی می‌شود.
سیاست تقسیم سود، خط مشی است که بر پایه آن میزان سود تقسیمی، میزان سود انباشته و پاداش هیأت مدیره، زمان پرداخت، نحوه تامین مالی و دیگر موضوعات مرتبط با آن مدون و مکتوب و به مجمع عمومی سهامداران ارائه می‌شود.(سعیدی، ع، بهنام، ک، 1389)
سیاست تقسیم سود، از خط مشی های با اهمیت و ازجمله مهمترین تصمیمات مالی شرکت ها تلقی می‌شود که با توجه به نظریه های مربوط تدوین شده و عوامل مؤثر بر آن شناسایی می‌شود.

 سیاست های تقسیم سود
موضوع سیاست تقسیم سود همواره به‌عنوان یکی از مباحث بحث برانگیز علم مالیه مطرح بوده به‌طوری که علاقه اقتصاددانان قرن حاضر و بیش از پنج دهه اخیر را به خود معطوف کرده و موضوع الگوهای نظری جامع و بررسی های تجربی بوده است.( جورج و اتال، 2002)
سیاست تقسیم سود به بخشی از سیاست های شرکت می پردازند که میزان سود نقدی شرکت را مشخص می کند. به‌طور کلی رابطه بین سود تقسیمی و سود هر سهم، نشان‌دهنده سیاست تقسیم سود شرکت است.
سیاست تقسیم سود از مهمترین مباحث تأمین مالی شرکت ها به شمار می رود. محققان زیادی، مبانی نظری و شواهد تجربی مرتبط با معیارهای سیاست تقسیم سود را فراهم آورده اند. با وجود این، مسئله سیاست تقسیم سود هم چنان حل نشده باقی مانده و رهنمود مشخصی در خصوص سیاست تقسیم سود بهینه پدید نیامده است. (ناکور و همکاران ، 2006)
شرکت‌های سهامی معمولاً در تقسیم سود، سیاست مشخصی را اتخاذ می کنند. در تدوین این سیاست عوامل متعددی از قبیل سیاست های مورداستفاده در سایر شرکت‌های مشابه، سیاست تقسیم سود گذشته، محدودیت های قانونی و ثبات سودآوری موردتوجه قرار می گیرد. به رغم وجود سیاست های متعدد، شرکت-ها اقلا در عمل از سیاست هایی از قبیل تقسیم مبلغ ثابت و معین، تقسیم درصد ثابتی سود، تقسیم سود ثابت به علاوه حاشیه متغیر و تقسیم سود مازاد استفاده می کنند. (بیکر و پاول ، 2002)

قسمتی از پیشینه پژوهش:
 ریاحی بلکویی (1999)درمطالعه ای نشان دادند که شاخص بهره وری از طریق نسبت ارزش اضافه شده به کل دارایی محاسبه‌شده است، در کنار نسبت های سنتی حسابداری نشانگر مفیدی است. یافته های این پژوهش نشان داده است که با تجزیه‌وتحلیل شاخص سودآوری، بهره وری شرکت بر اساس ارزش‌افزوده می تواند مفید باشد. در واقع، این شاخص می‌تواند اطلاعات مفیدی برای استفاده کنندگان شرکت در جهت درک بهتر عملکرد شرکت ارائه داده باشد. بهره وری پایین نشان می‌دهد که یک شرکت نمی تواند محدودیت ها و منابع ارزشمند خود را به صورت کارآمدی اعمال کند تا به این طریق محصول و سرویس خود را ایجاد سازد


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
2-1    مقدمه   
2-2    بهره وری   
2-2-1 بهره وری و تعاریف آن   
2-2-2 اهمیت بهره وری   
2-2-3 سطوح بهره وری   
2-2-4 چرخه مدیریت بهبود بهره وری   
2-2-5 روش های مختلف محاسبهی بهره وری   
2-2-6 شاخص های بهره وری کلی عوامل تولید   
2-2-7 مدل بهره وری   
2-2-8 تفاوت بهره وری با تولید   
2-3    تقسیم سود   
2-3-1 سیاستهای تقسیم سود   
2-3-1-1 سیاست تقسیم سود منظم   
2-3-1-2 سیاست تقسیم سود نامنظم   
2-3-1-3 سیاست تقسیم سود باقیمانده   
2-3-2 اهداف سیاست تقسیم سود   
2-3-3 سیاست تقسیم سود سهام و تأمین مالی داخلی   
2-3-4 روش های تقسیم سود   
2-3-4-1 تقسیم سود نقدی   
2-3-4-2 تقسیم مبلغ ثابت و معینی بین سهامداران   
2-3-5 محدودیت ها و عوامل کنترل کننده مؤثر بر سیاست تقسیم سود   
2-4    پیشینه تحقیق   
2-4-1 پژوهش های داخلی   
2-4-2 پژوهش های خارجی   
منابع
 

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2361 مشاهده

کد فایل:16696

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۳

حجم فایل ها:172


اشتراک گذاری:
 قیمت: 31,800 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط