مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف گردشگری و سازمان گردشگری (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش گردشگری و سازمان گردشگری (فصل 2) در 83 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.


مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

تعریف و مفاهیم گردشگری
در فرهنگ وبستر گردشگری به سفری اطلاق می‌گردد که در آن مسافرتی به مقصدی انجام می‌گیرد. سپس بازگشت به محل سکونت را دربردارد (وبستر، 1988: 1218). فرهنگ لانگمن گردشگری را به عنوان مسافرت و تفریح برای سرگرمی‌معنا کرده است (لانگمن، 1988: 1712). در فرهنگ لاروس نیز گردشگری به معنای مسافرت برای تفریح آمده است (لاروس، 1991: 3047).

اهمیت گردشگری
مسافرت عامل ارتباط و انتقال آگاهی و در نتیجه موجب ارتقاء آگاهی و بینش عمومی است و در غنی‌سازی فرهنگی ملت‌ها تاثیر زیادی دارد، و در رشد جهان بینی آن‌ها نقش مستقیم دارد. توجه به تمام ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام به موضوع سفر و سیاحت اهمیت موضوع را نشان می‌دهد و آیات و احادیث بی‌شماری آن را مورد توجه قرار داده‌اند که از آن جمله است:
سیروا فی‌الارض فانظروا کیف بدأ الخلق (سوره عنکبوت- قسمتی از آیه 20)
انسان‌های آگاه، فرهیخته که در طول زمان‌های گذشته سفر کرده‌اند، سفرنامه‌هایی را به یادگار گذاشته‌اند که امروزه این سفرنامه‌ها منابع اصلی و معتبر در شناخت و ترسیم واقعی چهره، زمانهای گذشته محسوب می‌شوند. که از آن جمله می‌توان مارکوپولو را نام برد که ماجراهایش را در زمان سلطنت قوبیلای خان گزارش و مکتوب کرد (Encyclopedia Americana 1998, vol 126 p 87). کتشافات جغرافیایی اغلب حاصل سیر و سفر بوده است، برای مثال: قاره آمریکا توسط دریانورد پرتقالی کریستف کلمب کشف شد.
ارزیابی تاثیر گردشگری در زمینه‌های فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی و سیاسی از جمله مواردی است که مورد بحث جدی قرار می‌گیرد. امروزه گردشگری به لحاظ اقتصادی خیلی مورد توجه است و اغلب صادرات نامریی نامیده می‌شود، زیرا که بسیاری از ملل به وسیله تیلیغ و تشویق موفق و تشویق بازدید کنندگان خارجی جهت مسافرت به داخل کشورشان مبالغ زیادی ارز ذخیره می‌کنند Encyclope dia Ameri can).(1998, vol 26. p. 877 که به عنوان یک عامل بسیار مهم در تراز صادرات و واردات تجاری غیر محسوس میان کشورهاست (Caxton Encyclopedia 1969, vo 8.p. 5738). و باعث رونق صنایع دستی، ایجاد اشتغال و امکان تاسیس امکانات زیر بنایی می‌شوند.

فهرست مطالب:
مطالعات نظری 
پیشینه گردشگری در جهان 
پیشینه گردشگری در ایران 
تعریف و مفاهیم گردشگری 
سازمان جهانی گردشگری 
مدیریت گردشگری 
انواع گردشگری 
گردشگری فرهنگی 
پیشینه گردشگری فرهنگی 
تعریف گردشگر فرهنگی 
اهمیت گردشگری فرهنگی 
اهداف گردشگری فرهنگی 
آثار گردشگری فرهنگی 
درک مردم‌شناسی گردشگری 
منابع
 

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2021 مشاهده

کد فایل:16853

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۱

حجم فایل ها:297


اشتراک گذاری:
 قیمت: 30,800 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط