دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هرزه‌نگاری (پورنوگرافی) اینترنتی (فصل دوم)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هرزه‌نگاری (پورنوگرافی) اینترنتی (فصل دوم) در 30 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از پیشینه پژوهش و مبانی نظری:

مقدمه
اینترنت بزرگترین فن‌آوری ارتباطی رایانه‌ای است که تاکنون به دست انسان طراحی، مهندسی و اجرا شده است. وابستگی نسبی فعالیت‌های بشری به اینترنت در مقیاس جهانی از آغاز دوران تاریخی جدید در عرصه‌های گوناگون دانش و فن حکایت می‌کند. رشد روزافزون اینترنت اهمیت و فواید غیر قابل انکاری دارد. امروزه استفاده از اینترنت جزء سبک زندگی افراد شده، نوع استفاده، تعیین کننده‌ی مفید یا مضر بودن آن است.
بی‌بهره بودن از فن‌آوری ارتباطی مدرن همچون اینترنت و جلوگیری از ورود آن به کشور ممکن و معقول نیست، زیرا سبب محروم ماندن از روند فراگیر دانسته‌ها و اخبار و عقب ماندن از پیشرفت می‌شود. با این حال بهره گیری خارج از چهارچوب از این فن‌آوری نیز می‌تواند آسیب‌های اخلاقی و فرهنگی به کشورمان وارد سازد . از این رو باید با جهت دهی اخلاقی به پدیده جهانی اینترنت هم از جنبه‌های مثبت آن سود جست و هم خود و کشور را از آسیب‌های آن ایمن ساخت.
آنچه امروزه به عنوان یکی از آسیب‌های فن‌آوری اطلاعات اینترنتی به شمار می‌آید، استفاده‌های ضد فرهنگی و ضد اخلاقی از این فضای ارتباطی است. ابر قدرت‌های استکباری با هدایت سیستم جهانی اینترنت با هدف تضعیف باورهای مذهبی، فروپاشی و نفی هویت ملی و مذهبی، ایجاد گسستگی تاریخی و گسترش بی‌رویه انحراف و تباهی نسل جوان از راه‌های گوناگون کشور ما را آماج حمله‌های الکترونیکی خود قرار می‌دهند تا به هدف‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خود برسند. از این رو لازم است تا با درایت و حسن انتخاب از فضاهای سالم این پدیده جهانی برای دریافت اطلاعات، صحیح و مناسب استفاده کرد و قربانی دسیسه‌های استعمار فرانو نگردیم. رسانه‌های جمعی از جمله اینترنت به سبب قدرت فراوان، گستره پوشش و کارکردهای متنوعشان، در حوزه‌های اخلاق فردی و اجتماعی اثری عمیق و انکار ناپذیر بر جا می‌گذارند. دانشمندان علوم اجتماعی، این رسانه‌ها را در ردیف عوامل اجتماعی کردن و شکل دادن شخصیت افراد جامعه می‌خوانند و بر این باورند که رسانه‌های جمعی می‌توانند، هنجارهای اجتماعی را تقویت یا تضعیف سازند.

تعریف مفاهیم
هرزه‌نگاری: کلمه هرزه‌نگاری از کلمات یونانی graphia porno اخذ شده که به معنای « توصیف فعالیت روسپی‌ها» است و از لحاظ عرف عمومی به معنای مطالبی است که از لحاظ جنسی آشکار هستند و به قصد تحریک جنسی ارائه می‌شوند . علی رغم تعریف فرهنگی- ادبی صحیح آن، هرزه‌نگاری به طور کلی با هر چیزی که رفتار جنسی را نشان می‌دهد و علت هیجانات جنسی است، شناخته می‌شود.
اعتیاد جنسی: اصطلاح اعتیاد جنسی برای نخستین بار در دهه‌ی 1980 میلادی مطرح شد. این واژه برای توصیف حالت افرادی به کار می‌رود که به طور وسواس‌گونه در پی تجارب جنسی بوده و چنانچه نتوانند نیازشان را ارضا کنند، رفتارشان مختل می‌گردد. اعتیاد جنسی به معنای وابستگی روان‌شناختی، جسمی و وجود نشانه‌ و علائم محرومیت در صورت ناکامی رفتار است. اعتیاد جنسی به عدم توانایی در کنترل و یا به تعویق انداختن تمایلات و فعالیت‌های جنسی اطلاق می‌گردد.

قسمتی از پیشینه تحقیق:
در پژوهشی با عنوان خانواده ایرانی و آسیب‌های ناشی از شبکه‌های اجتماعی اینترنتی که توسط شیرین یکه کار و مصطفی اقلیما دانشجوی دکتری مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی انجام شد که روش بررسی کیفی بوده و برای بررسی آسیب‌های ناشی از استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تأثیر این پدیده بر خانواده‌ها 80 کاربر شبکه‌های اجتماعی که در هفته بیش از بیست ساعت، به وب گردی می‌پرداختند مورد مصاحبه قرار گرفتند و در زمینه شاخص‌های مهم خانوادگی نظیر دل‌بستگی، مراقبت خانوادگی و توجه و حمایت عاطفی مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاصل نشان داد که شاخص میزان توجه و حمایت عاطفی افراد از زمان آغاز عضویت در شبکه‌های اجتماعی بیش از دو شاخص دیگر کاهش یافته و نیز نظرات کاربران در زمینه حریم خانوادگی، ارتباط با جنس مخالف و رعایت اخلاق در خانواده تغییرات قابل توجهی یافته بود. (دومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران)

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
2-1- مقدمه 
2-2- تعریف مفاهیم   
2-3- هرزه‌نگاری (پورنوگرافی) اینترنتی   
2-4- تاریخچه پورنوگرافی   
2-5- ابعاد هرزه نگاری اینترنتی   
2-6- انواع هرزه‌نگاری   
2-7- ویژگیهای پورنوگرافی   
2-8- اشکال گوناگون عرضه آثار پورنوگرافیک   
2-9- هرزه‌نگاری در اینترنت   
2-10- شیوع استفاده از هرزه‌نگاری اینترنتی   
2-11- تأثیرات هرزه‌نگاری   
2-12- تأثیر هرزه‌نگاری بر توسعه بیماری روانی - جنسی   
2-13- تأثیر هرزه‌نگاری بر نگرش‌ها، رفتارها و ارزش‌های فرد   
2-14- اشکال متعدد انحطاط   
2-15-  اعتیاد به هرزه‌نگاری اینترنتی   
2-16- مزاحمت اینترنتی   
2-17-ادبیات نظری   
2-18-نظریه ها   
2-18-1-نظریه‌های انحرافات جنسی   
2-18-2-نظریه‌های پورنوگرافی (هرزه‌نگاری)   
2-18-2-1-نظریه معاشرت ناهمگون   
2-18-3-نظریه مربوط به اینترنت   
2-19- پیشینه تحقیق   
2-19-1-پیشینه داخلی تحقیق   
2-19-2-پیشینه خارجی   
منابع

 


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 1877 مشاهده

کد فایل:16855

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۲۱

حجم فایل ها:38


اشتراک گذاری:
 قیمت: 32,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط