ادبیات نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه و نظریه های ساختار سرمایه (فصل دوم )

دسته بندي : اقتصاد
دانلود ادبیات نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه و نظریه های ساختار سرمایه (فصل دوم )
در 44 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

مقدمه

یکی از مباحث مهم در دانش مدیریت مالی ترکیب ساختار سرمایه شرکتها می باشد که از آغاز پیدایش این دانش، بحثها و نظریه های زیادی درباره ساختار سرمایه ارائه گردیده است.
گروهی از این نظریه ها به بررسی ارتباط ساختار سرمایه با سایر عوامل تأثیر گذار بر شرکت و گروه دیگر در مورد چگونگی ترکیب اجزا تشکیل دهنده ساختار سرمایه پرداخته‌اند. از گروه اخیر عده ای معتقد به وجود ساختار سرمایه بهینه برای هر شرکت بوده‌اند که از آن جمله وجود ساختار سرمایه مطلوب صنعتی که شرکت در آن به فعالیت می پردازد می باشد.
ما در این فصل ابتدا به تعریف ساختار سرمایه و بیان اهمیت آن پرداخته‌ایم، سپس عناوین‌تحقیقهای انجام‌شده در مورد ساختار سرمایه از ابتدای پیدایش اولین نظریه‌ها در‌مورد ساختار سرمایه تا به امروز را به اختصار شرح داده ایم و در انتها تحقیقهای انجام شده در مورد اثر ساختار سرمایه صنعت بر ارزش شرکت که موضوع این تحقیق است، آورده شده است.

تعریف ساختار سرمایه و بیان اهمیت آن
یک شرکت برای اینکه بتواند سرمایه گذاری نماید و داراییهای مورد نیاز خود را تهیه نماید‌باید منابع مالی بدست بیاورد. برای تأمین منابع مالی راههای مختلفی وجود دارد که به دو دسته کلی تقسیم می شوند : استفاده از بدهی و انتشار سهام . (اریک هلفرت 1989)
مدیران برای تنظیم ساختار سرمایه شرکت به هزینه سرمایه یا میانگین موزون اجزای مختلف ساختار سرمایه مانند بدهی های بلند مدت، سهام ممتاز، سهام عادی و سود انباشته توجه می نمایند. مدیران باید برای مواردی نظیر تصمیمات بودجه بندی سرمایه ای، استقرار ساختار بهینه سرمایه برای شرکت، تصمیم گیری در مورد اجاره بلند مدت، جایگزینی اوراق بهادار شرکت و مدیریت سرمایه در گردش، از اطلاعات کافی برخوردار باشند.(مدرس – عبدلله زاده 1378)


قسمتی از پیشینه تحقیق:
نای دو (1984)  در ارتباط با تأثیر نوع صنعت و کشور بر روی اهرم مالی کل و اهرم مالی کوتاه مدت صنایع در کشور استرالیا و آفریقای جنوبی را مورد بررسی و مطالعه قرار داد. یافته های این بررسی آن است که سطوح اهرم مالیاتی به طور معنی داری بین صنعت ها در استرالیا متفاوت است، در حالی که این قبیل تفاوت های درون صنعتی در آفریقای جنوبی مشاهده نشده است. سطوح اهرم مالی کوتاه مدت به طور معنی داری در گروههای صنعت در استرالیا و آفریقای جنوبی تغییر می کند. تأثیر عامل کشور بر روی اهرم مالی کل که از نظر آماری معنی دار است دلالت بر این دارد که شرکت های استرالیایی و آفریقای جنوبی استراتژی های اهرمی گوناگونی را پذیرفته اند. اما اهرم مالی کوتاه مدت به طور نسبی تحت تأثیر عامل کشور قرار نگرفته است.
نتایج تحقیق برادل (1984) ، لانگ و مالیتز (1985) و کستر (1986)  این موضوع را مورد تأیید قرار داد و نشان داد که صنایع دارویی، ابزار آلات، الکترونیک، و غذایی دارای نسبت بدهی پایین می باشند؛ در مقابل ، صنایع کاغ، فولاد، هواپیماسازی و سیمان دارای نسبت بدهی بالا هستند.


فهرست مطالب به شرح زیر می باشد:
مقدمه    
1-2- تعریف ساختار سرمایه و بیان اهمیت آن    
2-2- نظریه های ارائه شده در مورد ساختار سرمایه    
نظریه سود خالص    
نظریه سود عملیاتی خالص    
نظریه مودیلیانی و میلر    
مفروضات مدل مودیلیانی و میلر    
اثبات فرضیه های مدل مودیلیانی و میلر    
نظریه مودیلیانی و میلر بدون در نظر گرفتن مالیات    
نظریه مودیلیانی و میلر با در نظر گرفتن مالیات    
انتقادات وارد بر نظریه مودیلیانی و میلر    
تئوری ساختار سرمایه و مالیات شرکت به علاوه مالیات بر درآمد شخصی   
تئوری ساختار سرمایه و مالیات شرکت به علاوه هزینه های آشفتگی مالی    
تئوری ساختار سرمایه و مالیات شرکت به علاوه هزینه های ورشکستگی   
تئوری ساختار سرمایه و مالیات شرکت به علاوه هزینه های نمایندگی    
تئوری توازی ایستا   
تئوری ترجیحی    
تئوری ساختار سرمایه و تعامل بازار عوامل تولید و محصول    
3-2- پیشینه تحقیق    
منابع
 


نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

دسته بندی: اقتصاد

تعداد مشاهده: 3133 مشاهده

کد فایل:18552

انتشار در:۱۳۹۷/۱/۳

حجم فایل ها:78


اشتراک گذاری:
 قیمت: 34,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط