ادبیات نظری و پیشینه تحقیق تعاریف اضطراب اجتماعی (فصل دوم روانشناسی)

دسته بندي : مبانی نظری
ادبیات نظری و پیشینه تحقیق تعاریف اضطراب اجتماعی
در 10 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:
 
تعریف اضطراب اجتماعی
اضطراب اجتماعی، ترسی مشخص و پایدار از یک یا چند موقیعت اجتماعی یا عملکردی است که در آنها فرد با افراد نا آشنا روبرو می شود یا احتمال دارد که بوسیله افراد دیگر مورد ارزیابی قرار گیرد و فرد می ترسد که به گونه ای رفتار کند که تحقیر یا شرمنده شود (انجمن روان پزشکی آمریکا ،2013).  اضطراب اجتماعی عبارت است از ترس غیر منطقی و پایداری که معمولاً به خاطر ترس از ارزیابی دیگران به وجود می آید. این ترس می تواند شدیدا توانکاه باشد، به طوریکه نرخ خودکشی در میان افراد مبتلا به این  اختلال اساسا بالاتر از افراد مبتلا به سایر اختلال های اضطراب است(نویز و هون- ساریک ، 1998).
 
سن شروع
تحقیقات نشان داده اند که اختلال اضطراب اجتماعی در سنین نوجوانی شروع شده و سال ها تداوم می یابد. سن شروع این اختلال در حدود 15 سالگی است و 90 درصد بیماران سن شروع را قبل از 25 سالگی گزارش نموده اند. در صورت عدم درمان این اختلال به طور متوسط 20 سال تداوم می یابد و بهبود خود به خودی آن غیر متحمل است(کپلان و سادوک ،1994).گرچه گفته شده که اختلال اضطراب اجتماعی غالبا در نوجوانی شروع می شود ولی می تواند در کودکی نیز بروز کند. در طول دوره کودکی، غالبا با اختلال بی قراری مفرط، لالی، فرار از مدرسه، اضطراب جدایی، بازداری رفتاری و کمرویی همراه است. اگر این اختلال درمان نشود، غالبا دوره های مزمن و بی وقفه ای را در پی دارد و منجر به اختلال جدی در عملکرد شغلی و اجتماعی می گردد(بور کوک و لیونفیلدز ، 1993).

 
جنسیت
نسبت شیوع این اختلال در زن به مرد در برخی منابع 2به 1 و در برخی منابع 3به 1 ذکر شده است. اضطراب اجتماعی نسبتا رایج و شیوع آنها در طول زندگی در حدود 11 درصد در مردان و 15 درصد در زنان گزارش شده است(تورک، هیمبرگ و هوپ ، 2001).
 
شیوع
اضطراب اجتماعی سومین اختلال متداول روانپزشکی است. این اختلال ترس پا برجا از یک یا چند موقعیت اجتماعی یا عملکردی است که در آن موقعیت ها  فرد در معرض مشاهده ی دقیق احتمال دیگران قرار می گیرد می ترسد به گونه ای خوار کننده یا تحقیر آمیز عمل کند( انجمن روانپزشکی آمریکا،2013). با مرور تحقبقات همه گیر شناسی، شیوع اختلال اضطراب اجتماعی در طول زندگی در کشورهای غربی بین 7 و 12 درصد کل جمعیت برآورد شده است، اگر چه اضطرابا در کل جمعیت شایع هستند، اما به ندرت به اختلال یا پریشانی کافی برای مطرح کردن تشخیص اضطراب مشخص منجر می شوند. میزان شیوع گزارش شده، بسته به آستانه ی مورد استفاده برای تعیین اختلال یا پریشانی و تعداد انواع اضطرابهای مورد بررسی، ممکن است متفاوت باشند. در نمونه های اجتماعی، میزان شیوع یک ساله تقریباً 4 تا 8/8 درصد و میزان شیوع کلی یا در طول زندگی از 2/7 تا 3/11 درصد است. همچنین، برآوردهای شیوع در انواع گوناگون اضطرابهای مشخص متفاوت است. شیوع کلی 10 تا 3/11 درصد گزارش شده است( اکارتورک ،2008).میزان شیوع این اختلال در ایران، در بین افراد 24-18 ساله در حدود یک درصد (6/0% مردان و 5/1% زنان) و برای سنین 40-24، در حدود 9/0درصد (3/0% مردان و 4/1زنان) گزارش شده است و درکل میزان شیوع این اختلال در مردان 4/0درصد و در زنان 3/1درصد برآورد شده است(فرمارک ،2002). 
 
 
فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
2-2- اضطراب اجتماعی
تعریف اضطراب اجتماعی
سن شروع
جنسیت
شیوع
علائم اضطراب اجتماعی  
تشخیص اختلال اضطراب
علل احتمالی اضطراب اجتماعی
علل زیست شناختی اضطراب اجتماعی
علل ژنتیک اضطراب اجتماعی
سبک فرزند پروری و اضطراب اجتماعی
عوامل محیطی
2-6- پیشینه عملی
2-6-1- تحقیقات داخلی مرتبط با موضوع پژوهش
2-6-2- تحقیقات خارجی مرتبط با موضوع پژوهش
منابع

 

دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 2542 مشاهده

کد فایل:24021

انتشار در:۱۳۹۷/۷/۱

حجم فایل ها:64


اشتراک گذاری:
 قیمت: 34,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط