پرسشنامه سنجش اعتقادات دینی

دسته بندي : باستان شناسی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع سنجش اعتقادات دینی،
در قالب word و در 5 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

معرفی آزمون

آزمون سنجش اعتقادات دینی توسط زارع و امینپور (1390) براساس مبانی نظری حوزههای دینی و برای سنجش اعتقادات دینی افراد تهیه شد. از 26 سؤال تشکیل شده است و 3 عامل مشارکت دینی، پایبندی به اعتقادات دینی و رعایت مسایل شرعی را مورد سنجش قرار میدهد. پاسخهای هر سؤال براساس طیف لیکرت و به صورت 5 گزینهای (خیلی زیاد، زیاد، کم، خیلی کم و اصلاً) تهیه و تنظیم شده است. این آزمون را میتوان بر روی افرادی که به بلوغ عقلی و دینی رسیده باشند اجرا کرد.

اعتبار آزمون

با استفاده از روش آلفای کرونباخ اعتبار آزمون برای عامل اول 0/908، عامل دوم 0/826، عامل سوم 0/776 و کل آزمون 0/937 بهدست آمد (زارع و امینپور، .(1390

روایی آزمون

برای بررسی روایی آزمون از روایی محتوایی و روایی سازه استفاده شد.

-    روایی محتوایی: به منظور بررسی روایی محتوایی آزمون، بعد از گردآوری منابع و متون مرتبط با حوزههای دینی و اعتقادات دینی و تدوین سؤالها و تأیید آنها توسط اساتید حوزه معارف اسلامی و بعد از حذف سؤالهای نامرتبط، 26 سؤال برای فرم نهایی آزمون باقی ماند.

-    روایی سازه: برای بررسی روایی سازه آزمون از روش تحلیل عاملی و از میان آن چرخش واریماکس استفاده شد. براین اساس به ترتیب بیشترین بار عاملی 3 عامل از آزمون استخراج و نامگذاری شدند.
 

 


دسته بندی: باستان شناسی

تعداد مشاهده: 898 مشاهده

کد فایل:43057

انتشار در:۱۳۹۹/۱۱/۲۰

حجم فایل ها:20 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 5

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل