پرسشنامه تصور از خود بک

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع  تصور از خود بک،
در قالب doc و در 13 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

تصور از خود همان ادراک از خویشتن است. به عبارت دیگر تصور از خود یک نقطهنظر عینی از مهارتها، خصوصیات و تواناییهایی است که فرد از خود دارد. برای ارزیابی تصور از خود روشها و پرسشنامههای مختلفی تهیه شده است. ویژگی شخصیتی که در این مقیاسها مورد بررسی قرار می گیرد عبارت است از توانایی ارایه مفهومی از خود.

یکی از روشهای رایج برای بررسی تصور از خود، تست تصور از خود بک است. این آزمون که درسال 1978 توسط بک و استیر و براساس نظریه شناختی بک تهیه گردیده است دارای 25 ماده است. 25 ماده مقیاس تصور از خود عبارتند از: قیافه، معلومات، آزمندی، بذلهگویی، هوش، محبوبیت، جاذبه جنسی، شخصیت، تنبلی، خودخواهی، وضع ظاهر، خوشخلقی، استقلال، مرتب و پاکیزه بودن، موفقیت، مهربانی، یادگیری، حسادت، سختکوشی، توانایی خواندن، به اتمام رساندن کارها، هشیاری از خود، ورزشکاری، بیرحمی.

براساس تحقیقات بک و همکاران (1992) این مقیاس 5 جنبه از ویژگیها را مورد بررسی و اندازهگیری قرار میدهد که عبارتند از: توانایی ذهنی، کارآمدی شغلی، جذابیت جسمانی، مهارتهای اجتماعی، عیبها و حسنها. به عقیدهی مؤلفان نحوهی توصیف افراد در زمینههای فوق با یکدیگر متفاوت است.

 

منبع:
فتحی آشتیانی، علی، آزمونهای روانشناختی:ارزشیابی شخصیت و سلامتروان، تهران، بعثت، .1389
 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 677 مشاهده

کد فایل:43596

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۴

حجم فایل ها:27.6 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 13

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط