آزمون خودپنداره بک

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع خودپنداره بک،
در قالب doc و در 15 صفحه ، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

پرسشنامه خود پنداره یک را که شامل 25 سوال می باشد

این آزمون دارای 5 گزینه است که فرد باید خصایص خودش را با دیگران درجه بندی کند. درجه بندی خصایص عبارتند از : الف ) تقریبا از همه کسانی که می شناسم بهتر است  ب) از بیشتر کسانی که می شناسم بهتر است ج) مثل بیشتر کسانی که می شناسم د) از بیشتر کسانیکه می شناسم بدتر است هـ) تقریبا از همه کسانی که می شناسم بدتر است.
1-    شیوه نمره گذاری گزینه ها
در آزمون های شماره 1، 4، 5 ،9 ، 10، 12 ، 14 ، 15 ، 16 ، 17 ، 18 ، 19 ، 20 ، 22 ، 24 ، 25 به همان ترتیب گزینه ها یعنی 5 تا 1 است ولی برای بقیه شماره های آزمون ترتیب گزینه ها معکوس می شود در نتیجه به گزینه ها ی نمره های از 1 تا 5 داده می شود. کل نمرات ممکن است از 25 تا 125 باشد . مدت زمان لازم برای پاسخگویی آزمون تقریبا ده دقیقه است و این وسیله بدین صورت طرح شده که نمرات بالا نشاندهنده خود پنداری مثبت است . همان طوریکه در بالا گفته شد این تست دارای یکسری محورهایی است که در واقع همان ابعاد خودپنداری هستند. آزمون خودپنداری بک دارای تاریخ رشد منظمی از سال 1961 تا 1988 است . این آزمون از لحاظ اعتبار و روایی چندین بار مورد ارزیابی قرار گرفته و در ایران برای اولین بار توسط آقای نبوی بکار برده شده است .( نبوی ، شناسایی و مقایسه ابعادی خودپنداری در افراد مضطرب و سرپائی تهران،1373)
از نظر اعتبار و روایی به یافته های ایشان اکتفا می گردد و ضریب آلفای کرونباخ بدست آمده توسط آقای نبوی 85/0 می باشد، که این همبستگی درونی نسبتا خوبی را نشان می دهد . روایی تست از طریق روایی سازه با انجام آزمون T بین میانگین نمرات افراد عادی و افسرده در هر سوال توسط آقای نبوی تجریه و تحلیل شده که در همه موارد تفاوت معنی دار در آمد.
 
«آزمون خود پندار بک»
لطفاَ درهر یک از صفات و خصوصیات که در زیر ارائه شده است ، خود را با دیگران مقایسه کرده و مناسب ترین و دقیق ترین عبارت را علامت بزنید. در ضمن به مشخصات خواسته شده در زیر پاسخ دهید :
و . . .

 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 965 مشاهده

کد فایل:43647

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۵

حجم فایل ها:17.1 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 15

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط