پرسشنامه سرسختی اهواز AHI کیامرثی 1376

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع سرسختی اهواز AHI کیامرثی 1376،
در قالب doc و در 4 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

  پرسشنامه سرسختی اهواز یک مقیاس خود گزارشی مداد ـ کاغذی است که دارای 27 ماده می‌باشد. نمره‌گیری این پرسشنامه 27 ماده‌ای به این صورت است که آزمودنی‌ها به یکی از چهار گزینه‌ها «هرگز» «به ندرت» «گاهی اوقات»، «بیشتر اوقات» پاسخ گفته و براساس مقادیر 0،1،2،3 نمره‌گذاری می‌شوند، به استثنای ماده‌های 6 ،7،10،13،17،21 که دارای بار عاملی منفی هستند و به شیوه‌ای معکوس نمره‌گذاری می‌شوند. دامنه نمره در این پرسشنامه عدد 0 تا 81 است . احراز نمره بالا در این پرسشنامه نشان دهندة سرسختی روان شناختی بالا در فرد است.
  جهت سنجش روایی این پرسشنامه از چهار آزمون ملاک یعنی پرسشنامه اضطراب، پرسشنامه افسردگی، پرسشنامه خودشکوفایی و تعریف سازه‌ای سرسختی روان شناختی استفاده شده است. پرسشنامه سرسختی روان شناختی با پرسشنامه اضطراب (55/0-=r)، پرسشنامه افسردگی (62/0- =r)، پرسشنامه خود شکوفایی (55/0=r) و با تعریف سازه‌ای سرسختی روان شناختی (51/0=r) رابطة معناداری دارد که این ضرایب اعتبار مطلوب و رضایت بخش می‌باشند. برای محاسبة‌ اعتبار   این پرسشنامه از دو روش باز آزمایی و همسانی درونی استفاده شده است. ضرایب پایایی بازآزمایی به دست آمده بین نمره‌های آزمودنی‌ها در دو نوبت (آزمون ـ باز آزمون) برای کل آزمودنی‌ها برابر با 84/0، برای آزمودنی‌های مؤنث برابر با 85/0 و برای آزمودنی‌های مذکر برابر با 84/0 می‌باشد. همچنین ضرایب آلفای کرونباخ برای کل آزمودنی‌ها برابر با 76/0، برای آزمودنی‌های مؤنث برابر با 74/0 و برای آزمودنی‌های مذکر برابر با 76/0 می‌باشد. با توجه به یافته‌های فوق ضرایب پایایی این پرسشنامه نیز رضایت‌بخش می‌باشد (کیامرثی، 1376).
منبع
ـ کیامرثی، آذر (1376). ساخت و اعتباریابی مقیاسی برای سنجش سرسختی روان شناختی و بررسی رابطة آن با تیپ شخصیتی الف، کانون بهار، عزت نفس، شکایات جسمانی و عملکرد تحصیلی در دانشجویان دختر و پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز. پایان نامه کارشناسی ارشد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز. پایان نامه کارشناسی ارشد،. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 952 مشاهده

کد فایل:43693

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۷

حجم فایل ها:69 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 4

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط