پرسشنامه قلدری/ قربانی آلوئوس

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع قلدری/ قربانی آلوئوس ،
در قالب doc و در 4 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

پرسشنامه قلدری/قربانی آلوئوس  یک پرسشنامه 39 سوالی است که انواع مختلف رفتارهای قلدری را در دانش آموزان مدرسه اندازه گیری می¬کند. در این پرسشنامه  فراوانی انواع مختلف رفتارمورد قلدری قرار گرفتن و قلدری کردن را اندازه گیری می¬شود. این رفتارها شامل بدنام شدن از جانب همسالان، طرد شدن، اذیت و آزار کلامی و فیزیکی،مسخره شدن، شایعه پراکنی در مورد یک فرد، اذیت و آزار از طریق رسانه های الکترونیکی مثل پیغام کوتاه و اینترنت می باشند. همچنین سوالاتی در ارتباط با مکان و زمان انجام این رفتار از دانش آموز پرسیده می شود. سوالاتی که انواع مختلف رفتارهای قلدری کردن یا مورد قلدری قرار گرفتن را می سنجند به صورت لیکرتی از 0= در طی چند ماه گذشته این اتفاق برایم نیافتاده تا 4= چندین بار نمره گذاری می شود ( آلوئوس، 1989 به نقل از سوئلز و آلوئوس،2003). همچنین سوالاتی درباره محل و زمان قلدری کردن یا مورد قلدری قرار گرفتن پرسیده می شود. در مطالعه خارجی آلفای کرونباخ برای زیر مقیاس قلدری 76/0 و برای زیر مقیاس قربانی شدن 77/0 بر آورد شده است (کریگ،1998 به نقل از سوئلز و آلوئوس،2003). در ایران شهریاری فر(1389) این پرسشنامه را هنجاریابی کرده است. در این پژوهش از خرده مقیاس های مرتبط با فراوانی انواع رفتارهای قربانی شدن استفاده شد و سوالات مرتبط با قربانی¬شدن از طریق رسانه حذف شد.

بسمه تعالی
نوجوانان عزیز سوال های جدول¬های زیردرباره رفتارهایی است که به آنها خود آسیب رسانی گفته می شود. منظور از خود آسیب رسانی رفتارهایی مانند بریدن،سوزاندن،خراشیدن،گاز گرفتن و....است که ممکن است با اهداف مختلفی روی بدن انجام شوند یا رفتارهایی که خطرهای جسمی یا روانی برای شما داشته باشند. هدف سوالات زیر شناسایی ویژگی¬های این گروه از نوجوانان و یافتن راه هایی برای کمک به آنها می¬باشد. پرسش ها شامل 7 جدول می¬باشد که سوالاتی درباره رفتارها،مسائل زندگی، افکار، احساس¬ها و شخصیت¬تان می¬باشد. از همکاری شما بسیار سپاسگزارم.(کسانی که مایل به اطلاع از نتایج هستند می توانند اطلاعات تماس .......................... خود را بنویسند)
( اگر شما هیچ یک از رفتارهای جدول 1 را نداشته اید سوالات را از جدول 3 شروع کنید)
جنس :  1. دختر       2.  پسر     
سن :............         تحصیلات :.........                
حالا به پرسش های زیر که درباره دلایل و انگیزه¬های خود آسیب رسانی( رفتارهایی که در جدول 1 مورد سوال قرار گرفته بودند) هستند توجه کنید. در جدول جمله¬هایی درباره انگیزه خود آسیب رسانی آورده شده¬اند که ممکن است با دیدگاه شما مرتبط باشند یا نباشند. با توجه به این سوال "زمانی که خودآسیب رسانی انجام می¬دهم من...."  لطفاً گزینه ای را که با نظرتان درباره خود آسیب رسانی هماهنگ است را علامت بزنید
 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 789 مشاهده

کد فایل:43805

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۱۶

حجم فایل ها:65.5 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 4

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط