پرسشنامه مهارت مذاکره مدیران

دسته بندي : مدیریت

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع مهارت مذاکره مدیران،
در قالب doc و در 4 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

بعد از مشاوره با اساتید محترم، کارشناسان و صاحب‌نظران و تحقیقاتی که توسط محقق انجام شده بود، متغیرهایی که می‌توانستند در آزمون فرضیات مورد استفاده قرار گیرنددر پرسشنامه روبرت هلر شناسایی گردید واین  پرسشنامه‌ جهت سنجش میزان مهارت مذاکره مدیران بازرگانی انتخاب شد . این پرسشنامه ها شامل دو قسمت می‌باشد:
در قسمت اول این پرسشنامه‌ها به توضیح کوتاهی از اهداف تحقیق پرداخته شده است. که دلیل از مطرح نمودن این قسمت آشنا نمودن پاسخگویان به اهداف تحقیق می‌باشد و ثانیاً ترغیب آنان به پاسخگویی دقیق و واقعی به سؤالات می‌باشد.
در قسمت دوم این پرسشنامه‌ها، 29 سؤال طرح شده است که با استفاده از این سئوالات، میزان مهارت مذاکره مدیران بازرگانی مشخص خواهد شد که از این متغیر جهت بررسی فرضیه تحقیق استفاده خواهد شد. هر سؤال امتیازی از 1 تا 4 را می‌تواند بپذیرد. بنابراین با در نظر گرفتن مقیاس عقیده‌سنج لایکرت حداقل امتیاز ممکن که هر فرد کسب می‌کند 29 و حداکثر 116 می‌باشد‌.
قابلیت اعتماد پرسشنامه
یکی از ویژگی‌های فنی ابزار اندازه‌گیری (پرسشنامه) است. مفهوم یاد شده با این امر سر و کار دارد که ابزار اندازه‌گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می‌دهد. برای محاسبه ضریب قابلیت اعتماد، شیوه‌های مختلفی به کار برده می‌شود که از آن جمله می‌توان به: اجرای دوباره (روش بازآزمایی)، آلفای کرونباخ، روش موازی (همتا)، روش تنصیف (دو نیمه کردن عبارات پرسشنامه و محاسبه همبستگی نمرات دو دسته)، روش کودر- ریچاردسون اشاره نمود.
همانطور که بیان شد یکی از روش‌های قابلیت اعتماد ابزار اندازه‌گیری آلفای کرونباخ (Cronbach’s Alpha) می‌باشد که هر چه درصد محاسبه شده از این روش به 100% نزدیکتر باشد، بیانگر قابلت اعتماد بیشتر پرسشنامه است. (مقیمی، 1380، 35)
در این تحقیق جهت قابلیت اعتماد ابزار اندازه‌گیری که پرسشنامه می‌باشد از آلفای کرونباخ استفاده شده است. بدین صورت که پس از اصلاحات پرسشنامه اولیه و اعمال نظر و راهنمایی‌های استاد راهنما و همچنین افراد متخصص و خبره، پرسشنامه نهایی آماده و بعد از جمع‌آوری نمونه انتخابی، آلفای کرونباخ برابر 81/0 به دست آمد که حاکی از قابلیت اعتماد بالای پرسشنامه دارد.
 


دسته بندی: مدیریت

تعداد مشاهده: 954 مشاهده

کد فایل:43843

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۱۹

حجم فایل ها:27.8 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 4

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط