پرسشنامه محبوبیت برند بر وفاداری مشتری وتبلیغات دهان به دهان

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع محبوبیت برند بر وفاداری مشتری وتبلیغات دهان به دهان،
در قالب doc و در 8 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

در این تحقیق از پرسشنامه  استاندارد ( که برخی از سوالات دارای حالت مقایسه ای بین سه برند مورد بررسی در تحقیق را ایفا نموده اند ) جهت جمع آوری اطلاعات استفاده می‌گردد. پرسشنامه های این پژوهش شامل 28 سوال با مقیاس‌های اسمی و ترتیبی است

 

- روایی ابزار  گردآوری اطلاعات
منظور از روایی یک پرسشنامه، میزان دقت شاخص‌ها و معیارهایی است که در راه سنجش پدیده مورد نظر تهیه شده‌اند ( ساروخانی، 1387 : 286). برای بدست آوردن اعتبار یک پرسشنامه روش‌های مختلفی وجود دارد . جهت اندازه گیری روایی پرسشنامه در این پژوهش از روایی صوری و محتوایی استفاده شده است. به این معنا که سوالات پرسشنامه این پژوهش قبل از توزیع نهایی در میان نمونه آماری،  در اختیار استاد راهنما و مشاور قرار گرفته است و این اساتید با بررسی تعداد کافی پرسش‌های مناسب و مرتبط برای اندازه گیری مفهوم مورد سنجش در این پژوهش جهت روایی محتوایی، و بررسی این مساله که عناصر مورد سنجش به طور ظاهری توانایی اندازه گیری مفهوم مورد نظر در این پژوهش –  بررسی عوامل موثر بر محبوبیت برند و تبلیغات دهان به دهان در بیسکوییتهای ایرانی - را دارند. جهت روایی صوری، ایرادهای وارده به سوالات از هر دو حیث  مشخص شده است و پس از برطرف نمودن این ایرادها در پرسشنامه توسط پژوهشگر، روایی صوری و محتوایی سوالات مورد تایید این اساتید قرار گرفته است.
 

پایایی پرسشنامه که از آن به اعتبار، دقت و اعتماد پذیری نیز یاد می شود، عبارت است از اینکه اگر اندازه گیری که برای سنجش شاخص یا صفتی ساخته شده در شرایط مشابه در زمان یا مکان دیگر مورد استفاده قرار گیرد، نتایج مشابهی از آن حاصل شود ( سرمد و دیگران، 1389) . در این پرسشنامه از ضریب آلفای کرونباخ جهت سنجش پایایی استفاده شده است. این ضریب با استفاده از نرم افزار SPSS 19 محاسبه شده  و برای محاسبه هماهنگی درونی ابزار اندازه گیری از جمله پرسشنامه یا آزمون‌هایی که ویژگی‌های مختلف را اندازه گیری می‌کنند، بکار می‌رود ( خاکی، 1387) . برای محاسبه ضریب آلفای کرونباخ ابتدا باید واریانس امتیازهای هر زیر مجموعه سوال‌های پرسشنامه ( یا زیر آزمون) و واریانس کل را محاسبه نمود. سپس با استفاده از فرمول زیر ضریب آلفا  محاسبه می شود ( دلاور و دیگران، 1387):

و . . .


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 869 مشاهده

کد فایل:43876

انتشار در:۱۳۹۹/۱۲/۲۱

حجم فایل ها:24.9 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 8

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط