پرسشنامه آزمون مهارت حل مسئله علوم و فارسی

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع آزمون مهارت حل مسئله علوم و فارسی،
در قالب doc و در 7 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

این تحقیق بر اساس استراتژی در زمره تحقیقات تجربی، و براساس مسیر اجرا، در گروه شبه  تجربی قرار می گیرد. همچنین این نوع تحقیق بر اساس محیط اجرا چون مطالعه آزمودنی در موقعیت طبیعی و ارایه داده ها توسط خود آزمودنی انجام می گردد، از نوع میدانی محسوب می شود.
ابزار شامل پس آزمون برای ارزیابی درس های علوم تجربی و ادبیات فارسی پایه هفتم می باشد. این آزمون ها شامل سؤالات استانداردی است که براساس توانایی حل مسئله(توانایی تشخیص، توانایی طراحی مسأله، شیوه گردآوری اطلاعات،  توانایی ارائه راه حل، توانایی آزمایش راه حل ها و توانایی استنتاج) طراحی شده است.  
برای محاسبه پایایی پس آزمون درس های علوم تجربی و ادبیات فارسی پایه هفتم ، سؤالات طراحی شده با هماهنگی معاونت سازمان و مدیریت آموزش و پرورش میاندوآب، مدیر و دبیران محترم، ابتدا در یک کلاس 30 نفری که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند اجرا گردید. سپس برای پیدا کردن ضریب پایایی،  این آزمون دوباره در همان کلاس برگزار شد، سپس برای اطمینان از پایایی ابزار  از روش بازآزمایی استفاده گردید.  یعنی ضریب همبستگی نمرات دانش آموزان در دو بار آزمون محاسبه گردید و مقدار ضریب همبستگی حاصل از این دو آزمون برابر 89/0 به دست آمد که نمایانگر قابلیت اعتماد این آزمون می باشد.
همچنین برای اطمینان از روایی آزمون، سؤالات طراحی شده ابتدا در اختیار استاد محترم راهنما و گروهی از متخصصین علوم تربیتی، برنامه ریزی درسی و آموزش ابتدایی قرار گرفت، تا با نظرات اصلاحی آن ها، از روایی مناسب برخوردار گردد.
 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 656 مشاهده

کد فایل:44344

انتشار در:۱۴۰۰/۲/۶

حجم فایل ها:42.5 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 7

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 17,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط