پرسشنامه استفاده بهینه از وقت

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع استفاده بهینه از وقت،
در قالب doc و در 7 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

این پرسشنامه استفاده بهینه از وقت به ما نشان می دهد که آیا از وقت خود استفاده بهینه داریم یا نه؟
روش اجرا:
این پرسشنامه دارای 30 سئوال سه گزینه ای می باشد که افراد با خواندن سئوالات پاسخ را در پاسخنامه با انتخاب گزینۀ مورد نظر علامت می زنند.
تحلیل و نمره گذاری:
آیا برای آزمودنی زمان با سرعت یا به کندی می گذرد؟استفاده مطلوب از زمان یک هنر واقعی است.افراد با پاسخ دادن به سئوالات و نوشتن آن در پاسخنامه ما می توانیم از روی پاسخنامه آن را مورد بررسی قرار دهیم.در هر سئوال هر کدام از گزینه ها به تناسب سئوال دارای امتیازات 5 و 3 و 1 می باشد.بعد از نمره بندی، امتیازات را جمع می زنیم.امتیازات آزمودنی بین 30 – 140 می باشد و این نشانۀ این است که آیا زمان در کنترل آزمودنی است یا آزمودنی بردۀ زمان می باشد.
- در تحلیل کلی می بینیم که اگر فرد امتیازاتش 50 – 30 باشد کنترل زمان وی به این صورت می باشد:
وی از جمله بردگان زمان می باشد.زمان موجب نگرانی او می شود و شاید حتی تمام افکار آزمودنی را به خودش مشغول کرده است.متأسفانه این افراد همیشه به دنبال «پیدا کردن وقت» برای نظم بخشیدن به زندگی خود هستند.
- گروه دوم افرادی هستند که امتیازشان بین 70 – 51 می باشد.اینها نگرانی زیادی دربارۀ زمان دارند و نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند و آنها افرادی هستند که در کار شتاب دارند و اکثراً دچار اشتباهات احمقانه می شوند و همچنین وقت بیشتری برای اشتباهات خود صرف می کنند و آنها نیازمند شکیبایی هستند.
- گروه سوم افرادی می باشند که امتیاز آنها بین 95 – 71 می باشد.امتیاز آنها متوسط می باشد.آنها زیاد سخت نمی گیرند و فرد عجولی نیستند و اغلب وظایف خود را با موفقیت انجام می دهند.هرچند که بهره وری بالایی ندارند اما این امر هم خیال او را نمی آزارد.
- گروه چهارم افرادی هستند که امتیازشان 120 – 96 می باشد مطمئناً این افراد می دانند که چگونه از وقت خودشان استفاده کنند.آنها ذهن سازمان یافته ای دارند و آنها می دانند که استفاده صحیح از زمان چه مزایایی برای آنها دارد.
- گروه پنجم افرادی می باشند که امتیاز آنها بیش از 120 می باشد.این افراد افرادی هستند که زمان کاملاً مطیع ارادۀ آنهاست.متأسفانه وسواس آنها درباره وقت و اهمیتی که به این موضوع می دهند از آنها یک برده می سازد و آنها دچار اضطراب می شوند.در حقیقت این است که آنها به جای کنترل زمان،با تیک تاک لحظه ها،مسابقه گذاشته اند.
 


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 753 مشاهده

کد فایل:44446

انتشار در:۱۴۰۰/۲/۲۱

حجم فایل ها:17.6 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 7

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 25,000 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط