پرسشنامه عاطفه خود آگاه

دسته بندي : علوم اجتماعی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع عاطفه خود آگاه،
در قالب doc و در 4 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

روش نمره دهی  و تفسیر
آزمون عاطفه خودآگاه یک ابزار خودسنجی و مدادکاغذی است که 16 موقعیت (سناریو) شرایط زندگی روزمره را به آزمودنی ارائه می کند و پاسخ دهندگان پاسخهای، هیجانی و رفتاری خویش و احتمال پاسخ خود به آنها را رتبه می دهند. تمام سناریوهای این آزمون دارای آیتم های شرم و گناه و اشتغال ذهنی با احساس گنا هستند، در حالی که بعضی از آیتم ها شامل دفاع های شخصی جداسازی، بی تفاوتی و برونی کردن است.
این پرسشنامه خودسنجی 16 وضعیت زندگی روزمره را به آزمودنی ارائه می کند که 11 وضعیت آن از نظر اجتماعی دارای ارزش  مثبت و 5 وضعیت آن دارای ارزش منفی است. تمام سوالات به صورت مستقیم نمره گذاری می شوند. آزمودنی پاسخهای خود را به صورت لیکرت 5 درجه ای رتبه می دهد که دامنه آنها از 1 به معنی «احتمال ندارد» تا 5 به معنی «به احتمال زیاد» است.
اعتبار (پایایی) و روایی
در پژوهش فرگوسن و همکاران (2001) که بر روی 132 دانشجوی مقطع کارشناسی صورت گرفت، ضریب آلفای کرونباخ برای مقیاس شرم 81/0 و برای احساس گناه 78/0 گزارش شده است.
تانگنی و همکاران (1992) روایی سازه دو مقیاس شرم و گناه را در  حد مناسب گزارش کردند؛ آنها در یک پژوهش 2003 خود نیز روایی این آزمون را برای سنجش سازه های تئوریک شرم و گناه تایید می کنند. بنا به گزارش لوتین و همکاران (2002، 2004) علی رغم اختلاف نظرها، این آزمون مفایهم زیربنایی مورد نظر سازندگان آن را می سنجد. در ایران، روایی صوری این آزمون ها مورد تایید اساتید رشته های مشاوره و روانشناسی قرار گرفته است.

منبع دازد


دسته بندی: علوم اجتماعی

تعداد مشاهده: 534 مشاهده

کد فایل:44590

انتشار در:۱۴۰۰/۳/۵

حجم فایل ها:20.1 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 4

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط