پرسشنامه اضطراب صفتی رقابتی- SCAT

دسته بندي : علوم اجتماعی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع اضطراب صفتی رقابتی- SCAT ،
در قالب doc و در 3 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

معرفی آزمون
این آزمون اضطراب صفتی ورزشکاران را میسنجد و به پرسشنامه رقابتی ایلینویز  نیز معروف است. دارای 15 عبارت است که با مقیاس سه ارزشی لیکرت مورد سنجش قرار میگیرند. این مقیاس برای سنجش میزان اضطراب صفتی رقابتی ورزشکاران استفاده میشود.
مفاهیم و خرده مقیاسها
اضطراب صفتی رقابتی تمایل به درک موقعیتهای رقابتی به عنوان عامل تهدید کننده و نیز پاسخ به این موقعیتها با احساس نگرانی یا تنش است. لذا افرادی که از این نوع صفت بیشتر برخوردار باشند، موقعیتهای رقابتی را به مراتب تهدیدآمیزتر از کسانی که از این نوع صفت کمتر برخوردارند درک نموده و در نتیجه درجات بالاتری از اضطراب را در آن موقعیت تجربه خواهند کرد. امتیازدهی
در این پرسشنامه به عبارات 2، 3، 5، 8، 9، 12، 14، 15 به ترتیب بههیچوجه) 1 امتیاز(، گاهی اوقات) 2 امتیاز( و غالباً) 3 امتیاز( داده میشود، عبارات 6 و 11 نیز به صورت عکس نمرهدهی میشوند؛ اما عبارات 1، 4، 7، 10، 13 نمره ندارند. این عبارات ساختگی بوده و برای حفظ ظاهر پرسشنامه بهکار رفتهاند. دامنه نمرات این پرسشنامه بین 10 تا 30 هستند. نمرههای بالای 20 نشانه اضطراب زیاد، بین 15 تا 20 نشانه اضطراب متوسط و پایینتر از 14 نشانه اضطراب کم هستند.
اعتبار و پایایی
واعظ موسوی) 1379( ساختار داخلی، پایایی و اعتبار آزمون را براساس پاسخ 2500 ورزشکار بهطور جداگانهای برای کودکان و بزرگسالان مورد سنجش قرار داد. برای اعتبار سازه آزمون، براساس پیشبینیهای نظریهای، شواهدی از رابطه معنیدار بین آن و سایر سازههای شخصیت بهدست آمده است. نهایتاً تحقیقات و مطالعات میدانی متعددی با فراهم نمودن نتایجی در راستای پیشبینیهای نظریهای، از اعتبار سازه آزمون به عنوان سنجش معتبری از اضطراب صفتی رقابتی حمایت میکنند. ضریب پایایی به روش بازآزمایی 73/0 تا 88/0 بود. ضریب همسانی درونی با استفاده از فرمول کودر-ریچاردسون هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بین 95/0 تا 97/0 بهدست آمد که رقم بسیار بالایی است.

 

منبع دارد


دسته بندی: علوم اجتماعی

تعداد مشاهده: 571 مشاهده

کد فایل:44605

انتشار در:۱۴۰۰/۳/۶

حجم فایل ها:25.2 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 3

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 25,000 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط