پرسشنامه تحیق ژی و هیونگ

دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع تحیق ژی و هیونگ،
در قالب doc و در 9 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

پرسشنامه این تحقیق شامل 37 سوال میباشد که سوالات در بخش اول سوالات اطلاعات اصلی جهت اثبات فرضیه ها مطرح شده اند و در بخش دوم سوالات جمعیت شناختی مطرح شده اند  . پرسشنامه این پژوهش بر اساس پرسشنامه تحیق ژی و هیونگ 2012 طراحی گردیده و تمامی سوالات آن مبتنی بر ادبیات تحقیق و مرتبط با فرضیه های مطرح شده میباشد

 

 مقیاس مورد استفاده

به منظور سنجش پاسخهای افراد به سوالات پرسشنامه از مقیاس  لیکرت استفاده شده است . طیف لیکرت یک مقیاس فاصله ای است که از تعدادی عبارت و گزینه های جوابیه تشکیل شده است . لذا مقیاس لیکرت یک مقیاس مرکب است. گزینه های جوابیه در این مقیاس ، معمولا نشانگر میزان موافقت یا مخالفت پاسخگو نسبت به یک موضوع یا مفهوم معین ، اعم از مثبت یا منفی است . به دیگر سخن ، از طریق این مقیاس میتوان حساسیت ، نگرش ، تعلق یا باور و احساسات پاسخگو را تعیین کرد. دلیل این امر آن است که پاسخگویی که نسبت به یک موضوع خاص دارای حساسیت عاطفی کم یا شدید باشد ، این حساسیت را خواه جنبه مثبت داشته باشد خواه منفی ، از طریق انتخاب عبارات مربوط به موضوع مورد نظر از خود بروز خواهد داد.

 

روایی پرسشنامه
منظور از روایی یا اعتبار این است که مقیاس و محتوای ابزار یا سوالات مندرج در ابزار دقیقا متغیرها و موضوع مورد مطالعه را بسنجد ، یعنی اینکه هم داده ای گردآوری شده از طریق ابزار مازاد بر نیاز تحقیق نباشند و هم اینکه بخشی از داده ای مورد نیاز در رابطه با سنجش متغیرها در محتوای ابزار حذف نشده باشد. به عبارت دیگر عین واقعیت را به خوبی نشان دهد. ( حافظ نیا ، 1387:157 ) .به عبارت دیگر مفهوم اعتبار به این سوال پاسخ میدهد که ابزار اندازه گیری تا چه اندازه ویژگی مورد نظر را میسنجد (سرمد و همکاران ،1386: 170 )  جهت اطمینان از روایی پرسشنامه از روش کیفی یعنی نظرات کارشناسان و تخصص استادان استفاده گردیده است و اصطلاحات و تغییرات مورد نظر آنها پس از بحث و بررسی در پرسشنامه ها اعمال شده است و از آنجا که تک تک سوالات پرسشنامه مبتنی بر ادبیات تحقیق میباشد میتوان گفت که پرسشنامه دارای روایی است.

و . . .


دسته بندی: روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 610 مشاهده

کد فایل:44738

انتشار در:۱۴۰۰/۳/۱۱

حجم فایل ها:529.5 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 9

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 25,000 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط