پرسشنامه نیازهای صمیمیت زناشویی

دسته بندي : علوم اجتماعی

توضیحات:

دانلود پرسشنامه با موضوع نیازهای صمیمیت زناشویی،
در قالب doc و در 8 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

 پرسشنامه دارای44 سوال در مقیاس لیکرت است و نیازهای صمیمیت و ابعاد آن یعنی عاطفی، عقلانی، جنسی، جسمانی، معنوی، زیباشناختی، اجتماعی و تفریحی و زمانی را مورد بررسی قرار می دهند. این پرسشنامه هریک از ابعاد به جز بعد معنوی که 6 سوال دارد، 5 سوال جهت ارزیابی در نظر گرفته شده است و در یک طیف 10گزینه ای از 1( ابداً این نیاز در من وجود ندارد) تا 10 (این نیاز در من قوی است) درجه بندی شده است. به هر سوال نمره¬ای بین 1 تا 10 تعلق می¬گیرد و حداکثر نمره در این پرسش نامه برابر با440 است. پرسش¬نامه نیازهای صمیمیت زناشویی به چهار بخش تقسیم می شود:
 بخش اول: نظرات شدت نیاز هر بعد و نظرات شدت نیازهای کلی را مقایسه می کند.
بخش دوم: رضایت هر فرد در پذیرش همسرش، میزان تأثیر  پذیری و باز بودن در بیان نیازها در 8 بعد صمیمیت را نشان می دهد. این 8 نمره، نمرات رضایت دریافتی نامیده می شود.
بخش سوم: با رضایت هر فرد از سطوح عمیق مشارکت متقابل همسر و خودافشایی در این 8 بعد صمیمیت سروکار دارد. این نمرات، نمرات رضایت متقابل یا دو جانبه نامیده می شود.

 

بخش چهارم: زوج ها نیاز زمانی شان برای صمیمیت را مقایسه می¬کنند.
 پایایی و روایی پرسش نامه نیازهای صمیمیت زناشویی
این پرسشنامه اولین بار توسط اعتمادی(1384) ترجمه شد و سپس برای تعیین صحت آن پرسشنامه فارسی و انگلیسی در اختیار 5 نفر از اساتید مشاوره مسلط به زبان انگلیسی قرار گرفت و ان ها صحت آن را تأیید نمودند. برای تعیین روایی محتوی و صوری این پرسشنامه در اختیار 15 نفر از اساتید مشاوره و 15 زن وشوهر قرار گرفت. انان نظر اصلاحی خود را ارئه نمودند و روایی محتویی آن را تایید کردند. سپس اصلاح نهایی پرسشنامه بر روی 30زن و شوهر اجرا شد. ضریب پایای کل با روش کرونباخ 93% بدست آمد
قبل از اجرای پژوهش، این پرسش نامه توسط پژوهشگر به مدت دو هفته به 30 زن و شوهر برای تعیین پایایی ارائه شد. پایایی کل 84/0 بدست آمد. همچنین اعتبار هر بعد به این صورت بود: بعد صمیمیت عاطفی 88/0، صمیمیت روان شناختی82/0، صمیمیت عقلانی73/0، صمیمیت جنسی 76/0، صمیمیت جسمانی 72/0، صمیمیت معنوی 85/0، صمیمیت زیبایی شناختی86/0، صمیمیت اجتماعی و تفریحی76/0 و صمیمیت زمانی 50/0.

 

نمره گذاری پرسش نامه نیازهای صمیمیت زناشویی
نمره گذاری نیازهای صمیمیت زناشویی به شرح ذیل می باشد:
 شدت نیاز= نمره سوال 1 × نمره سوال 2
رضایت= نمره سوال 3 × نمره سوال 2
رضایت دریافتی= شاخص شدت نیاز / شاخص رضایت
شاخص ارضاء انتطارات متقابل ( رضایت متقابل)= (5 سوال نمره)/(4 سوال نمره)

پرسش نامه بررسی نیازهای صمیمیت
صمیمیت، یا ارتباط نزدیک بین فردی، شامل 9 نیاز متفاوت و مرتبط با یکدیگر است. این پرسش نامه به منظور مشخص کردن سطوح نیازها در 9 بعد صمیمیت، و ارزیابی میزان ارضای نیازها توسط همسرتان تهیه شده است.
ابتدا یک تعریف برای نیازهای صمیمیت ارائه خواهد شد و در مورد هر نیاز از شما خواسته می شود تا سوال های درباره همسر خود پاسخ دهید.
لطفا هر سوال را صادقانه پاسخ دهید. هیچ سوالی را فراموش نکنید. در هنگام پاسخ با همسرتان درباره ی سوال ها صحبت نکنید. بعد از آزمون وقت کافی برای بحث با یکدیگر و با مشاور خواهد داشت.
راهنمای پاسخ گویی به سوالات: پاسخ هر سوال را در پاسخ نامه همراه سوالات درج نمایید.
شما اگر در پاسخ نامه اعداد 1و2 را انتخاب کنید یعنی خیلی کم، اگر 3و4 را انتخاب کنید یعنی کم، اگر 5و6 را انتخاب کنید یعنی متوسط، اگر 7و8 را انتخاب کنید یعنی زیاد و اگر 9و10 را انتخاب کنید به معنای خیلی زیاد می باشد.
 


دسته بندی: علوم اجتماعی

تعداد مشاهده: 547 مشاهده

کد فایل:44791

انتشار در:۱۴۰۰/۳/۱۵

حجم فایل ها:33.1 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 8

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 25,000 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط