پرسشنامه وفاداری در ازدواج

دسته بندي : علوم اجتماعی

توضیحیات:

دانلود پرسشنامه با موضوع وفاداری در ازدواج،
در قالب doc و در 2 صفحه، قابل ویرایش.

 

 

توضیحات:

نمره گذاری
برای نمرهگذاری این پرسشنامه به گزینههای «بلی» 1 امتیاز و به گزینههای «خیر» 0 امتیاز تعلق میگیرد. بنابراین نمره نهایی این پرسشنامه میتواند از 0 تا 8 در نوسان باشد. هر چقدر نمرههای بالاتری در این پرسشنامه بدست بیاید؛ به معنای کمتر شدن وفاداری در ازدواج است. زیرا پاسخ مثبت به گزینههای این پرسشنامه حاکی از تفکر غیرمنطقی و بیمارگونه آزمون شونده نسبت به وفاداری در ازدواج است. نمرات 0 تا 2 نشان دهنده وفاداری بالا؛ نمرات 3 تا 5 نشان دهنده وفاداری متوسط و نمرات 6 تا 8 نشان دهنده وفاداری پایین میباشد.
این پرسشنامه برخلاف ظاهر ساده و غیرپیچیده آن، بسیار حرفهای و فریبنده ساخته شده است و از حساسیت بالایی برای استفاده در موارد بالینی برخوردار است. پاسخهای منفی در این پرسشنامه نشان دهنده تفکر منطقی فرد است و در بررسی بالینی، نشانه ای از اختلالات روانی محسوب نمی شوند، اما پاسخهای مثبت به پرسشهای این پرسشنامه، نشانههایی از اختلالات روانی محسوب می شوند که با توجه به ترتیب پرسشها به این شرح میباشد: 1- وابستگی شدید 2-وابستگی شدید 3 عدم استقلال فکری 4- آرمانگرایی 5- کمالگرایی افراطی 6- وسواس فکری 7- آرمانگرایی 8- عدم استقلال فکری
 
روایی و پایایی پرسشنامه
برای روایی این پرسشنامه از روش اعتبار محتوا استفاده شد. بدین ترتیب که نسخه اولیه این پرسشنامه در اختیار 10 نفر از کارشناسان امور جوانان و ازدواج قرار گرفت و براساس نظر کارشناسان، سوالهای نامتجانس و دوپهلو مورد ویرایش قرار گرفت و در نهایت مورد تایید آنها قرار گرفت و به طور آزمایشی، بر روی 50 نفر اجرا شد. سپس با استفاده از روش آلفای کرونباخ، پایایی این پرسشنامه برابر 89/0 محاسبه شد که ضریب بالایی را نشان می دهد.
هنجاریابی پرسشنامه
این پرسشنامه در مناطق مختلف ایران، فرانسه و کانادا هنجاریابی شد. نتایج حاصل از برگزاری این پرسشنامه در فرهنگ های مختلف در این کشورها نشان داد که این پرسشنامه نسبت به فرهنگهای مختلف ناوابسته است و در فرهنگهای مختلف قابل استفاده میباشد.

 


دسته بندی: علوم اجتماعی

تعداد مشاهده: 569 مشاهده

کد فایل:44792

انتشار در:۱۴۰۰/۳/۱۵

حجم فایل ها:23 کیلوبایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 2

فرمت فایل: doc


اشتراک گذاری:
 قیمت: 25,000 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط