مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی (فصل دوم پایان نامه)

دسته بندي : مبانی نظری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی (فصل دوم) در 42 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:


تعریف فرسودگی شغلی
مفهوم فرسودگی شغلی برای اولین بار درسال1974 توسط فرودنبرگر  معرفی شد.اکنون، ظهور و رشد این مفهوم را مرهون زحمات فرودنبرگر در نیویورک وماسلاچ و پانیس ودیگران( 1981)درکالیفرنیا می دانند.فرودنبرگرفرسودگی شغلی را حالتی از خستگی و یا ناکامی می داند که به علت از خودگذشتگی فرد وهمچنین روش زندگی او یاارتباطاتی که منجر به وصول نتیجه دلخواه نمی شود، بوجود می آید.فاربر ( 1983)در تعریف فرسودگی شغلی می نویسد: فرسودگی شغلی سندرمی است مرکب از خستگی جسمی و عاطفی که در نتیجه مواجهه مستقیم ودرازمدت فردبا مردم و در شرایطی که از لحاظ هیجانی طاقت فرساست،در وی ایجاد می شود.
درزمینه تعاریف ارایه شده دررابطه با فرسودگی شغلی،فاربرنتیجه می گیردکه کلیه متخصصان درتعریف این پدیده دررابطه باچند نکته،اتفاق نظردارندبه عبارت دیگر،کلیه آنان می پذیرندکه فرسودگی شغلی به نحوی بازندگی دنیای پیشرفته وبه ویژه به محیط کاری،مربوط می شود.تقریبا"کلیه متخصصان به طریقی فرسودگی شغلی را دررابطه با تنیدگی شغلی می دانند. در سال1990 چرنیس  نشانگان فرسودگی شغلی را چنین تعریف کرد:کاهش انگیزه درکار، پاسخ درگیریهای شدید،عدم رضایت،کناره گیری روانی و خستگی عاطفی.
به نظرماسلاچ وجکسون(1981)فرسودگی شغلی عبارت است ازکاهش قدرت سازگاری فردبراثرعوامل فشارزا،نشانگان خستگی جسمی وهیجانی.این نشانگان منجربه ایجاد خودپنداره منفی درفرد،نگرش منفی نسبت به شغل وفقدان احساس ارتباط با دیگران می گردد.این نشانگان ممکن است فردرا به سوی انواع بیماری های روانی و جسمانی سوق دهد.فرسودگی یک حالت از توان افتادن روانی، عاطفی و جسمانی است که به دنبال درگیری طولانی مدت با اموری که بار عاطفی زیادی را طلب می کنندایجاد می شود. افرادی که از این حالت رنج می برندعلائمی مانندازبین رفتن توان جسمانی ، احساس بی یاوری و احساس ناامیدی را ازخویش نشان می دهندارزیابی آنها از خودشان منفی بوده و نگرش آن ها نسبت به کارشان ونسبت به افرادی که موقع کار با آن ها سرو کار دارند و حتی نسبت به خود زندگی منفی است .تانگ وینگ ( 2001)،به نقل از(سانبول ،2003)فرسودگی رابه عنوان یک تجربه روانشناختی منفی که واکنش به استرس کاری مرتبط می باشد تعریف شده است. دوتسچ( 1984،راتلیف 1988،به نقل از سانبول، 2005)اصلاح تعریف فرسودگی را (که با نظر ماسلاچ و جکسون در سال 1986بیان شده ) به این روش بیان می کنند:فرسودگی سندرمی از فرسایش احساسی ،زوال شخصیتی ومشکلات شخصی است که درمیان کارمندان روی می دهد.این امر(فرسودگی احساسی)وابسته به تقاضاهای فردی خواهدبود(صالحیان وهمکاران،1390).به طورکلی،می توانیم فرسودگی شغلی رانوعی اختلال که به دلیل قرارگرفتن طولانی مدت شخص درمعرض فشارروانی،دروی ایجادمی شودونشانه های مرضی آن نیز فرسودگی هیجانی،جسمی وذهنی است (ساعتچی ،1386).

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی (فصل دوم پایان نامه) به صورت زیر می باشد:
6-2 –مبانی نظری متغیرفرسودگی شغلی
تعریف فرسودگی شغلی
رویکرد های مختلف نسبت به فرسودگی شغلی
رویکرد بالینی
رویکرد روانشناختی- اجتماعی
رویکرد تعاملی چرنیس
مدل کپنر
رویکرد ساختاری
سیر فرسودگی شغلی:مراحل پنج گانه فرسودگی شغلی عبارتند از
1-مرحله ماه عسل
2-مرحله کمبود سوخت
3-مرحله نشانه مزمن
4-مرحله بحران
5- مرحله برخورد با دیوار
فرسودگی شغلی علایم روانی ،جسمانی و هیجانی متعددی ایجاد می کند
-علایم جسمانی
- علایم هیجانی
علایم روانی
-علایم هشداردهنده فرسودگی شغلی
-احساس پوچی
- احساسات وهیجان های منفی
-ازدست دادن انگیزه
-افسردگی
- سوءمصرف مواد
ویژگیهای افرادمستعد فرسودگی
عوامل مؤثر در فرسودگی شغلی
متغیر های جمعیت شناختی 
عوامل شخصیتی
درمان فرسودگی شغلی
شیوه های مقابله با فرسودگی شغلی
راهبرد های فردی
 9-6-2-راهبردهای سازمانی مقابله با فرسودگی شغلی
مقابله فردی با فرسودگی شغلی از دیدگاه وجود نگری
7-2-پیشینه تحقیقاتی
فهرست منابع

جهت داشتن پروپزوال مناسب برای مبانی نظری فرسودگی شغلی با ما تماس بگیرید.
 

 پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).


نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.


دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده: 3243 مشاهده

کد فایل:9487

انتشار در:۱۳۹۸/۷/۱۴

حجم فایل ها:129


اشتراک گذاری:
 قیمت: 30,700 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط